Bitcoin 19000 $’ı da Gördü

0
34

Bitcoin’in fiyatı astronomik olarak arttı, bu da büyük kazançlarla pazardaki pek çok küçük oyuncuyu ve milyarder daha büyük oyuncuları heveslendiriyor. Ama bu bir balon mu? Kazanımlar gerçek mi?Ya da acayip bir Noel için balina avcılığı var mı?

Önce, bitcoin fiyatını ve özellikle bu patlamayı yönlendiren şeyleri anlamalıyız. Mevcut büyüme için ortak bir anlayış, önümüzdeki BTC vadeli işlem borsaları için hazırlanan kurumsal yatırımcıları yönlendiriyor.

Yatırımcıların sosyal medyada öne sürdüğü şaşırtıcı miting hakkında birincil teori, bitcoin’in, ilk BTC vadeli ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle büyük kurumsal para enjeksiyonlarından kısa süre sonra fayda sağlayacağıdır. CBOE Global Markets ve CME Group , 10 Aralık ve 17 Aralık tarihlerinde vadeli işlem sözleşmeleri başlatarak yatırımcılara uzun vadeli ya da kısa vadeli yatırım yapmalarını sağlıyor. Bu yetenek, bitcoin fiyatının düştüğü durumlarda ve ne zaman düştüğü halde, karı kazanmak için pazardan akmakta olan büyük yatırımcılara daha lezzetli olmasını sağlıyor.

Bu hareket aynı zamanda Wall Street’teki kripto para algısını meşrulaştırıyor, kripto para konusunda hala şüpheli görünüm var diyenlerin sayısı da az değil.

1 bitcoin in değerinin 1 milyon dolar olacağı yönünde beklentisi olan da var. Bu balonun kısa zamanda söneceğini savunan da.

Nihayetinde yeni ve eski kullanıcılar, on yıldır denenmemiş bir sistemin sınırlarını test ediyorlar. Kurumsal yatırımcılar para birimini kullanmaya başladıklarında, vadeli işlemler piyasası önümüzdeki birkaç ay içinde büyümek ve baskı yapmak için büyük bir itici güç olacak. CoinDesk yazarı Omkar Godbole, fiyatın istikrarlı kalması gerektiğini ancak “11.000 $ ‘a gerilemenin göz ardı edilemeyeceğini, ancak yükselen eğimli 10 günlük MA’nin 11.500 $’ ın altına düşmesinin muhtemelen kısa ömürlü olacağını belirtti.”

“Şu andan itibaren, önemli bir düzeltme olasılığı düşük ve sadece düşen fiyat-RSI farklılığı ve / veya RSI ve stokçuluk aşırı alım bölgesi altına düşerse teyit edilerek görülebilir” diye yazdı.

u tehlikeli mi? Evet, BTC’ye büyük bahis yapanlara. Yine, satın alıp satmayacağınızı söyleyemem, ancak ortak beklenti bit eşinin belirlenmiş bir noktaya yükselip, bir sonraki atlayışına kadar yüksek ve düşük arasında dalgalanması. Birçoğu faul oyunu bekler.

“Şu anki fiyat gerçekten talebe bağlı değil. IComplyICO’nun CEO’su ve Kurucusu olan Matthew Unger, CME Group’un Bitcoin vadeli işlemleriyle canlı olarak geçtiğinde talebin hızlı bir şekilde arttığını ve şebekede kullanıcı sayısının arttığını söyledi. “Şimdi, bazı kurumsal büyük oyuncular ağa yeni nakit para akıyor ve piyasa manipülasyonu gibi görünen şeyleri yaratıyorlar. Bitcoin vadeli işlemlerinin mevcut olması nedeniyle, önce vadeli piyasalara girmek ve daha sonra, vadeli işlem sözleşmenizin lehine fiyat salıncaklarını garantiye almak için Bitcoin’in satın alınması veya satışı yapmak çok kolay. “

Unger, “Birçok ülkede, Bitcoin, dolandırıcılık veya piyasa manipülasyonundan yararlanma veya koruma sağlamayan bir yatırımcı bırakarak düzenlemelere tabi olmamıştır” dedi.

Bu bir balon mu? Piyasanın manipülasyonu yüzünden yükselişin devam ettiğine inanan hareketlerin çoğu hayal kırıklığına uğradı. Ancak bir kriptokrasinin gerçek değerinin fiyat tarafından yönlendirilmediğini, bunun yerine hizmet programı tarafından yönlendirildiğini unutmamalıyız. Bitcoin her zaman erken alıcılar için altındeğerindedir. Tıpkı 1994’te hiç kimse Linux ve Apache gibi açık kaynak projelerinin yaygınlığını ve değerini tahmin edemezdi, şu an kimse bitkisel paranın ve diğer kripto para birimlerinin bizim için gelecekte ne yapacağını önceden tahmin edemez. Bilene kadar, bu yükseliş trendinin sürmesinin keyfini çıkarın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here