Yeni Başlayacak Olanlar İçin Bitcoin

0
26

Bitcoin in bu iştah kabartan yükselişi sonrası herkes

Acaba Bitcoin daha ne kadar yükselir?

Buradan bitcoin alınır mı?

Bitcoin alınabilecek en güvenli site hangisi?

gibi sorular sormaya başladı. Bu soruların kısa yanıtlarını veriyor olacağım.

Öncelikle bitcoin in ne olduğunu ve çalışma mantığını öğrenin. Blockchain nedir? Bunu bilmeden yatırım yapıyorsanız ya çok cesursunuz ya da gözü karartmışsınız demektir.

Bitcoin in gelecekteki yeri size göre vazgeçilmez ise yatırıma başlayabilirsiniz. Ama önerim varınızı yoğunuzu satarak ya da kredi çekerek bu işe girmemeniz. Bir süre alım satım cüzdan işlerini öğrendikten sonra küçük meblağlar ile (bu kişiden kişiye değişir 1K da olabilir 10K da) başlayın.

Bitcoin şu an zirvesinde daha 1 hafta önce 10.000 $ bile değilken 1 haftada 18.000 $ ı geçti. Şu an biraz daha durulma döneminde. Ama daha yükselir mi, biraz realizasyon nedeniyle geriler mi kesin olarak kimse bilemez. Bunların tahmini yine bizim gibi ya da yabancı kaynaklardan haberleri takip ederek yapabilirsiniz. Örneğin önümüzdeki günlerde 2 Amerikan borsasında vadeli işlemlere başlayacak olması müthiş bir haberdi ve ralli çok iyiydi. Ama önümüzdeki haftadan sonra yeni gelişmeleri takip etmek gerekiyor.

Türkiyede Btcturk, Paribu, Koineks, Koinim gibi bir çok web sitesi bulunmakta Bitcoin alım satımı için ama hangisini seçeceğiniz yine size bağlı. Ama şu anda en çok kullanılan bitcoin borsaları bunlar.

Bitcoin e yatırım yaptıktan sonra ise neler olacağı tamamen sizin önsezi ve takibinize bağlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here