Bitcoin Cüzdanınızın Parolasını Unutursanız?

0
41

Bu senaryoyu düşünün. Ocak 2013, yeni kriptolanabilirlik ve harcadığınız az miktarda para hakkında çok fazla düşünmeden 1300 dolarlık 100 Bitcoins satın alırsınız.

Beş yıl ilerleyin ve 100 Bitcoin’inizin 1,3 milyon dolar değerinde olduğunu biliyorsunuzdur. Fakat Bitcoin cüzdanlarınızın şifresini unuttunuz – milyon dolar servetinize erişmenizi istemiyorsunuz.

Epik oranlardan bir kabus olurdu. 13 Kasım Cuma gününden itibaren Jason’la yüzleşmektense, Bitcoin cüzdanınıza erişemeyeceğiniz muhtemelen.

Fakat Rusya’da yaşıyorsanız, şifrenizi hatırlamanıza yardımcı olmak ve küçük altın dijital altınınızı talep etmek için bir hipnotizm görevlisi ödeyebilirsiniz.

RT’ye göre, Rusya’daki bir hipnotizmacı, kullanıcıların kayıp parolalarını hatırlamalarına yardımcı olmak için bir Bitcoin’i şarj ediyor. Cüzdanınızın kilidini açarsanız, sakladığınız Bitcoin miktarının yüzde beşini de ödeyeceksiniz.

Kriptocurrency web siteleri sunan bir Rus reklam platformu çalışan Denis Derkach, insanların kayıp hesaplarına erişmek için neredeyse her şeyi yapacaklarını söylüyor.

“Bitcoin’in öfkelendirilmesiyle birlikte, bir zamanlar Bitcoin’i oyuncak olarak satın alanların birçoğu şimdi tekmeliyor. Şifreyi sadece hatırladıklarında dolar milyonerler olabileceğini görmek için dehşete düşüyorlar. “

Veronika Marymur, 20 müşterisinin neredeyse yarısına kaybettikleri Bitcoin cüzdan şifrelerini hatırlaması için yardım eden hipnotisttir:

“Hipnoz yardımı ile, bir insanı ihtiyaç duyduğu bilgileri geri çağırdığında değiştirilmiş bir bilinç haline getiriyorum.”

Birçok kişi garip, harika ve en sonunda trajik yollarla Bitcoin’i kaybetti. Yanan sabit disklerden düz ileri ataklara kadar , kaybolan Bitcoin’in hikayelerini okumak çok üzücü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.