Bitcoin Piyasaları CBOE Vadeli Satışlarından Sonra Çıldırdı

0
26

Bu akşam CBOE vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesi para birimi için büyük bir harekete neden oldu . Vadeli işlemler 10 Aralık tarihinde Amerika saati ile 15.00’de 15.000 dolar fiyatla başladı ve İkizler borsasında bir Bitcoin fiyatı eşleştirildi.

Beş saat sonra, Bitcoin’in fiyatı Gemini’de 16.800 dolara yükseldi. Ocak 2018’de sona erecek olan vadeli işlemler 1800 $, yani 3.500 $ ‘lık bir artışla işlem görüyor. Vadeli fiyattaki hızlı yükseliş zaten iki ” devre kesiciyi ” tetikledi ve üçüncü bir tetikleme yapmakla tehdit ediyor. CBOE, tüccarlara büyük fiyat hareketleri durumunda duraklama ve yeniden düşünme şansı vermek için devre kesiciler uygulamıştır. % 10 veya daha fazla bir kazanç veya kayıp, ticarette iki dakikalık bir duruşu tetiklerken,% 20 veya daha fazla bir hareket ticaretin beş dakika durmasına neden olur.

Bu gece başında bildirdiğimiz gibi , CBOE’nin Bitcoin vadeli işlem ürününün (XBT borsasında işlem gören) ürününün piyasaya sürülmesi, borsanın web sitesinin hemen düşmesine yol açan talebin keskin bir şekilde artmasına neden oldu. Son beş saat içinde, yaklaşık 2.000 sözleşme el değiştirdi. Her sözleşme, bir Bitcoin’i temsil eder ve sadece birkaç saat içinde 30 milyon dolardan fazla işlem hacmi anlamına gelir. Wall Street yatırımcıları genellikle sadece Pazartesi’den Cuma’ya kadar çalıştıklarından bu özellikle dikkat çekicidir. Oran, yarının çok büyük bir gün olacağı iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here