Ethereum’un Katil Uygulaması Kedicikler Olabilir

0
28

Ethereum merkezli sayısal kitten koleksiyon oyunları olan CryptoKitties, merkezi olmayan pazarda 12 milyon dolardan fazla satış gerçekleştirdi.

Esasen, CryptoKitties , Ethereum protokolünün üstünde başlatılan merkezi olmayan bir uygulama ( dapp ) olarak geliştirilen Tamagotchi benzeri bir oyundur . Her bir dijital kedi, benzersiz bir kripto öğesini temsil eder ve değiştirilemez, çünkü değiştirilemez Ethereum Blockchain’e entegre edilmiştir.

Pahalı kitties

Kitty Sales’e göre, CryptoKitties platformundaki en seyrek beş dijital kedi yavrusu, her biri 100.000 dolardan fazla satıldı ve en pahalı dijital kedi yavrusu 120.000 dolardan satıldı. Bazı analistler ve araştırmacılar, bu dijital kedi yavrularının değerini sorgulamış ve platformun uzun vadede sürdürülebilir olup olmayacağını sordu.
Daha büyük bir şey

CryptoKitties eleştirmenlerinin büyük çoğunluğu platformu basit bir koleksiyon oyunu olarak algılasa da tanınmış girişim sermayesi yatırımcısı Andreessen Horowitz ve Earn.com CEO’su Balaji Srinivasan, CryptoKitties’ın dijital varlıkların uluslararası ölçekte ticaretini büyük ölçekli işletmelerinde bir Blockchain üzerinde gösterdiğini açıkladı. ölçeği. Oyunun varlıkların aracı olmadan katılımsız bir şekilde ticaret yapabileceğini ispatladığına inanıyor.

CryptoKitties’ın kullandığı mekanizma ve teknolojiyi kullanan bir dijital varlık, merkezi olmayan bir platform aracılığıyla kusursuz bir şekilde değiştirilebilir. CryptoKitties platformu bir eşler arası dijital varlık değişimi olarak değerlendirilirse, teknolojinin kullanım durumu basit bir koleksiyon oyunundan daha ilginç hale gelir.

Uzun vadede, yatırımcılar ve tüccarlar Ethereum ağı üzerindeki merkezi olmayan uygulamaları kullanarak dijital varlık değişimi yapabilecekler. Artık çok çeşitli tehditlere karşı savunmasız ve müşterinizi tanıma ( KYC ) ve Para Aklamayı Önleme (AML) politikaları ile donatılmış olan merkezileştirilmiş platformlara güvenmek zorunda kalacaklar.
Içsel değer diye bir şey yok

Dahası, Bitcoin ve şifreleme piyasası iç değer kavramının kusurlu olduğunu kanıtlamıştır. Değer subjektiftir ve küresel pazardaki hiçbir varlık veya para birimi özünde belirli bir değere değmez.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Leonardo Da Vinci’nin Salvator Mundi’sini bir örnek olarak açık artırma yapmıştır. Da Vinci’nin tablosu Christie’nin yaptığı 450 milyon dolarlık bir Suudi fiyatına açık artırma yapıldı. Boyama, Suudi Prens Bader bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan Al Saud’a, resim galerisi için 450 milyon dolar değerinde olabilir, ancak başkalarına, resim bu kadar değersiz olabilir.

 

Buterin, CryptoKitties’ın daha da vurgulandığını belirtti:

“Bir Blockchain’in değerinin, bankaları veya hükümetleri kullanmadıysa tam anlamıyla bankalar veya hükümetler tarafından kapatılacak uygulamaların çok ötesine taşıdığını çok iyi açıklıyor.”

Dijital kedi yavrularının CryptoKitties platformundaki değeri, sabit bir parasal arz ile pazardaki diğer şifrelemeler gibi nadir ve kıtlık üzerine kuruludur. Bunun üzerine CryptoKitties, finans gibi büyük endüstrilerde daha büyük ölçekte uygulanabilen dijital varlıkların sürtüşmeden ve kesintisiz ticaretinin imkânı olduğunu ortaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here