Jim Cramer: “Bitcoin Monopoly Parasıdır, Yok olacak”

0
12

Mad Money’in açık sözlü ev sahibi Jim Cramer , Bitcoin’i ‘Monopoly Money’ olarak nitelendirdi ve vadeli piyasaların, açıkken cryptocurrency’ların değerini “yok etmeye” devam edeceğini öne sürdü. Yorum, CNBC’de yayınlanan bir bölüm boyunca geldi.

Cramer, bir noktada fiyatın 1 milyon dolara gidebileceğini söyleyen Bitcoin için hayranı değil. Halen devam eden yükseliş, vadeli işlemler piyasası açıldığında değerini kısaltmak için tüccarlar tarafından yeni yükseklere yönlendirilen bir balon olduğuna inanıyor. Ünlü yatırımcıya göre:

“Bence kısa satışlar, insanları ticarete başladıktan sonra yok edecektir, bu şey gelecekleri ticarete koyduktan sonra, sadece kibosh olacaklar. Bir sürü kayıtsız kalmayacaksınız.”

Diğer perspektifler

Cramer, Wall Street’te pek çok kişinin endişelerini dile getirirken, diğerleri , endüstri içerikleri de dahil olmak üzere, katılmıyor. Bitcoin-aware yatırımcıların koşuşma ile ilgili genel hissiyatı, her pazarda potansiyel bir tehlike olduğu halde, vadeli işlemler piyasası tutmaya başladığında bile istikrarını korumaya devam edecektir.

Örneğin, Hayver Corporation’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Barry Hayut şunları söylüyor:

“Tekel paranın tersine bugün Bitcoin ile satın alınabilecek birçok gerçek hizmet ve ürünler var Para, bir değer deposudur.Her gün dünyada bu değeri Bitcoin’de gören ve hacimlerle değiş tokuş eden onbinlerce insan var Günümüzde günde 15 milyar doları aşan bu, Apple, Google ve Microsoft’un günde ortalama günlük ticareti birleştirmesinden daha fazla. “

Ek olarak, diğer kabarcıklarla (Hollanda şöhretinin lale kabarcığı ya da 19. yüzyılın ortalarındaki kara kabarcık) karşılaştırmalar altındaki Blockchain teknolojisi, çoğunluğun oybirliği ile korunan Bitcoin ekosistemindeki değer için bir temel oluştururken.

Bunun yerine, sistemin faydası, Bitcoin’in kopukluğu ile birlikte, bankacılar ve geleneksel yatırımcılar arasındaki korkuyu yaratıyor. Vanywhere Kurucusu Itay Shechter şunları söyledi:

“Bitcoin’in değeri toplumsal sözleşmelerden ve milyonlarca kullanıcıdan kaynaklanıyor. Blockchain devrimi, gücü ve kontrolü topluluğa geri götürür. Bankalar ve düzenleyiciler, tamamen ellerinden gelen bir şey için kullanılmaz, bu nedenle saldırırlar. Bitcoin’in oynaklığı, ‘hype,’ FOMO ve toplumdaki diğer faktörleri yansıtıyor. Bitcoin son zamanlarda çok hızlı bir şekilde yükselmiş olabilir, ancak Jim, arkasında bulunan programı ve teknolojiyi tamamen dikkate almıyor. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here