Zimbabwe Ethereum’u Ekliyor, Bitcoin’i Yeniden Etkinleştiriyor

0
19

Zimbabwe’nin tek kripto döviz ticaret platformu olan Golix.com, ülkedeki iki dijital varlık ticaretini sağlayarak Etherium ve Bitcoin Gold’ı ekledi.

Zimbabwe’nin kripto-döviz birimi, platformundaki tüccarlara ve kullanıcılara yaptığı bir e-postada “Artık siteye Etherium ve Bitcoin Gold’i ekledik” dedi. Ticaretçiler, Bitcoin’de ticaret yapmalarına izin verdiler, ancak tüccarlar iki platformdaki teknik bir aksaklıktan sonra sipariş kitaplarında kesinti yaşanması. Golix ayrıca, Cuma günü döviz platformunun yeniden kurulduğunu da belirtti. Döviz, Bitcoin ticaret uzmanlarına ve Zimbabwe platform kullanıcılarına gönderilecek bir e-postada “Golix’in şimdi normal şekilde çalışmakta olduğunu size bildirmek istiyoruz” dedi.

Platformdaki uzmanlar, Zimbabwe’de Bitcoin’e olan ilgi ve ticaretin sağlam olduğunu belirtti.

Bitkon fiyatları dünya çapında kükreyen ve son birkaç aydır neredeyse dünya ortalamasının iki katına çıktı. Cuma günü, Zimbabwe’deki Bitcoin fiyatları, ülke, bir likidite ve döviz sıkıntısı yaşamaya devam ederken, 30.000 doların üzerinde kaldı.

Maliye Bakanı Patrick Chinamasa tarafından, dijital ve plastik paranın kullanımının yaygınlaştırılması ve ihracatın artırılması yoluyla yabancı para cinsi üretimi teşvik edilmesi gibi yeni önlemler, döviz sıkıntılarını hafifletmek ve engellerin üstesinden gelmek için çok az bir şey yapmadı. Şirketler ve bireyler gönderme ve geri gönderme konusunda karşı karşıya bulunuyorlar forex ve Zimbabwe’den.

Golix, döviz sipariş defterindeki iki günlük kesintinin, çözülmesi daha uzun süren teknik aksamın sonuçlandırılmasına kadar tüccarları ve sahipleri fiyat dalgalanmalarından korumak için üstlenildiğini söyledi.

“Sizi şifreleme fiyatlarındaki oynaklığı korumak için bekleyen tüm siparişleri iptal etmeye karar verdik. Düzeltmek çok zaman aldı, ancak üretimdeki sorunları gidermek için zaman ayırmamız ve dikkatli olmamız önemlidir, “dedi Golix.

Zimbabwe ekonomistleri, ülkedeki Bitcoin fiyatındaki artışın Zimbabwe’deki diğer varlıklara karşı şüpheciliği ve resmi kanallar aracılığıyla ülkenin dışına para gönderilemediğini belirtti.

Ekim ayında Golix, Zimbabwe’deki bankaların zamanında uluslararası işlemleri gerçekleştirmedikleri için Bitcoin ticaret değerlerini 1 milyon $ ‘a yükseltti. Zimbabwe hükümeti Zimbabwe Mesajlar ve Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu’yla Perşembe günü, mobil cüzdan işlemlerinin Eylül ayının sonuna kadar üçüncü çeyrek dönem için 1.2 milyar doları aştığını söyleyerek mobil paranın yükselişe başladığını belirtti.

Ancak Zimbabwe’nin Reserve Bank (RBZ), banka halen ülkedeki ticaretten ve ticarete ilişkin araştırmalar yürüten Zimbabwe’de kriptokrasitenin henüz yasal olmadığını belirttiği için Stat, Bitcoin işlemlerinin değerini içermiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here