Apple, 3. Sırada Çıkan Sahte Cüzdan Uygulaması MyEtherWallet’i Kaldırdı

0
9

Popüler alt fon cüzdan MyEtherWallet’in sahte bir enkarnasyonu sonunda önemli bir popülerlik kazandıktan sonra Apple’ın App Storeun’dan kayboldu.

Pazar alanının finans uygulama kategorisinde üçüncülüğe yükseldikten sonra, Apple yöneticileri nihayet sahte MEW’yi görünürden kaldırdı.

MEW’in kendisi bir uygulamaya sahip olmamasına ve masaüstündeki uygulamanın özgürlüğüne rağmen sahte indirime 4,99 dolar tahsil etti.

Geliştiriciler 10 Aralık’ta sosyal medyada alarm verdi ancak bir günden fazla bir süre sonra Apple yanıt verdi.

Bu ABD değil. Dosya raporlarımız var, e-postayla gönderilip raporlanıyor. Toplulukların bu scamtards’ları hayatımızdan almalarına yardım edeceğini takdir ediyorum.

Sahte MyEtherWallet uygulaması iOS mağazasından kaldırılmıştır. En sonunda.

 

TechCrunch, kaldırılmadan önce yaklaşık 3000 kişinin ücretini ödediğini ve bu uygulamayı indirdiğini ve iddia edilen yaratıcı Nam Le’nin yaklaşık 15.000 dolar gelir elde ettiğini belirttiğini belirtti .

Bölüm, giriş seviyesi kullanıcıları kriptokrasi alanında yaygın olan tehditlerden korumanın ne kadar zor olduğunu belirten bir başka dava da işaret ediyor.

Yeni başlayan Bitcoin ve altdoğru yatırımcıların büyük akını, yeni kazandıkları paraları kendileri veya hatta paralarını ödemeleri için dolandırmak isteyen daha deneyimli bilgisayar korsanlarına çok sayıda fırsat veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here