Bitcoin, ve Alt Koinler Piyasası Yarım Trilyon Dolar Oldu

0
7

Kripto Paralar, inanılmaz bir artışa devam ediyor ve tüm dijital para birimlerinin piyasa değeri 500 milyar dolara ulaştı. Wayback Machine’e göre, 15 Aralık 2016’da – neredeyse bir yıl önce – toplam pazar payı 15 milyar dolardı. Bugünün fiyat hareketleri, tüm sektörün toplam getirisini bir önceki yıla göre% 3,333’e yükseltti. Hemen hemen bir yıl önce kripto sahibi olan ve halen elinde olan herkes kazanır.
Ne kadar geldik

Bir yıl önce itibariyle ilk on dijital para birimi ve pazar kapakları şöyle:

Bitcoin, 12.5 milyar dolara

Ethereum, 713 milyon dolar

Dalgalanma, 241 milyon dolar

Litecoin, 177 milyon dolar

Monero, 114 milyon dolar

Ethereum Classic, 86 milyon dolar

Dash, 64 milyon dolar

Steem, 41 milyon dolar

MaidSafeCoin, 37 milyon doları

Augur, 34 milyon dolar

Bugün liste şöyle:

Bitcoin, 292,7 milyar dolara

Ethereum, 58.8 milyar dolar

Bitcoin Cash, 27.5 milyar dolara

Litecoin, 18 milyar dolar

Dalgalanma, 14.6 milyar dolara

IOTA, 12.8 milyar dolar

Dash, 7 milyar dolar

NEM, 5 milyar dolardan

Monero, 4,7 milyar doları

Bitcoin Altın, 4,6 milyar dolar

Geçen yıl, bu para birimlerinin ikisi (Bitcoin Cash, Bitcoin Gold) bile mevcut değildi ve en azından bir tane (IOTA) yalnızca inanılmaz düşük fiyatlarla tezgah üstünde işlem görüyordu. O zaman, yalnızca ilk beş kripto döviz kuru 100 milyon piyasa sermaye seviyesini aştı. bugün en iyi 23 dijital para biriminin 1 milyar doları piyasa değeri var. “Sadece” 100 milyon piyasa sermayesine sahip bir para birimini bulmak için, listeden 90’a kadar aşağı kaydırmanız gerekir.
Kabarcık mı yoksa S-eğrisi mi?

Birçok uzman, özellikle ” geleneksel finans ” dünyasından olanlar, dijital para piyasasının epik bir baloda olduğunu düşünüyor. Bitcoin-hater ve JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon da Bitcoin’i balon olarak tanımlıyor ancak 100.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünerek para birimini kısa tutmayı reddetti. Swiss Bank UBS’in Global Baş Ekonomisti şu sıralar yazdı:

“Tüm kabarcıkları bitiren kabarcık devam ediyor. Kripto para birimleri yalnızca para birimi olarak kabul edilirse değerlidir. Bununla birlikte, bir ekonomideki en önemli işlem için kullanılamazlar ve kriptokaynak kaynağı artırabilir ve asla düşebilir (onları fakir bir değer deposu yapar). ”

Dijital para birimi kabarcıkta olsa da, geçmişteki kabarcıkların çoğu kez yıllarca sürdüğünü ve herkesin beklediğinden çok daha fazla büyüdüğünü hatırlamaya değer. Dimon, 100.000 dolarlık Bitcoin tahmini konusunda haklı olabilir. Bu durumda, kabarcıklar patlamadan önce, bugün bunu okuyan çoğunuz milyonerler olacak – ve bazılarınız milyarder olacaksınız.

Yine de bunun kabarcık olmayabileceğine dair işaretler var. Teknoloji, evlat edinmenin ilk başta yavaşça büyüdüğü, daha sonra neredeyse dikey bir çizgide katlanarak arttığı, daha sonra toplu kabulün ulaşılınca yeniden ortaya çıktığı ” S-eğrisi ” ni takip etme eğilimindedir. Dijital para birimi benimseme gerçekte bir S eğrisini takip ediyorsa , birçoğunun beklediği büyük çöküş asla olmayabilir. Dips ve sivri bekleniyor olsa da, çene düşürücü bir% 80-90 düzeltme gelmeyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here