Bitcoin Çılgınlığı: İnsanlar Evini Satıp Bitcoin Alma Derdinde

2
134

Son hızla yükselen Bitcoin fiyatı yeni bir ilgi ve kabul dalgası getirdi. İnsanlar Bitcoin’e yatırım yaparak elde edebilecekleri fantastik kazanımları duyuyor ve bazıları acımasız kararlar almalarına neden oluyor.

Bitcoin’e satın almak için sermaye kazanmak için ipotek için evlerini bile koyan bazı bireyler vakaları olmuştur. Son zamanlarda gelişen çılgınlığından bahsediyor.

Piyasaya giren insanların çılgınlığı, dikkatli görünmelidir; ancak eski atıştırma halen devam ediyor: ‘ Bitcoin’e kaybetmek istemediğinizden fazla şey koymayın ‘.

Endişe eğilimi

Sadece Bitcoin’i satın almak için ipotek almak değil, potansiyel olarak patlayıcı ve uçucu varlık satın almak için kredi kullanan insanlar da var.

Yatırımcının korunmasına ayrılmış gönüllü bir kuruluş olan Kuzey Amerika Menkul Değerler Yöneticileri Derneği başkanı ve Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu yöneticisi Joseph Borg, Bitcoin yatırımcılarında endişe verici bazı eğilimler gördü.

“Bitcoin’i satın almak için ipotek çekildiğini gördük … İnsanlar kredi kartları, hisse senedi satırı yaptılar. Bu, yılda 100.000 dolar kazanan, ipotekli ve üniversitede iki çocuğu olan bir adamın yatırılması gereken bir şey değil. ”

Borg’un bakış açısı, insanların başka masraflar da olsa Bitcoin’e yatırım yapmaması gerektiğini belirten tek gözlü olarak düşünülebilirdi, ama onun söylediği nokta, her şeyde olduğu gibi, yatırım yapmak sadece harcanabilir para ile yapılmalıdır.

İki ucu keskin kılıç

Mesele, Bitcoin’in borcun yerinden oynamasına ve yatırımcıları için bankalara hizmet ettiğinin birçok hikayesi. Bununla birlikte, özellikle Bitcoin gibi uçucu bir varlık ile borcunu denemek ve borçtan kurtmak anlamsızdır.

Bitcoin’e yatırım yapmak mesele değildir; kendisi de bu yatırımın kendisinde olduğunu bulmuştur. Gelecek dijital para birimiyle halen belirsiz olduğu için kredi kartlarının, ipotek borçlarının veya diğer borç borularının kullanımı tehlikelidir.

2 YORUMLAR

    • Kesinlikle ev-araba satıp bitcoin alma taraftarı değilim. Önce, kaybederseniz üzülmeyeceğiniz miktarlarla giriş yapın derim. Ama şunları da derim karar sizin

      Belki çok kazanabilirsiniz ya da tamamen kaybedebilirsiniz. İyi düşünün, bu tamamen sizin inisiyatifinizde. Kesinlikle kimsenin yorumlarına ya da önerilerine kesin gözüyle bakmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.