Bankalar Kripto Paralardan Nefret Ediyor

0
12

Dijital para biriminin toplam piyasa değeri yaklaşık 500 milyar dolardı ve ICO’lar yoluyla sağlanan toplam fonlar şu anda 3 milyar doları aşıyor. Bununla birlikte, “balon bu paralar” diyen geleneksel bankalar  kripto paraları kabul etmemektedir. Dünyadaki çeşitli bankalar, Bitcoin’i satın alan insanlardan mutlu değillerdir. Bu aktivite nedeniyle birden fazla bankanın müşteri hesaplarını kapattığını gördük.

Güney Kore, geleneksel bankalarını sanal para birimleriyle alışveriş yapmaktan men etti. Hiper bağlantılı ülke, küresel ticaretin% 20’sini oluşturan kriptokrasi ticareti için bir sedan olarak ortaya çıktı. Dünya ekonomisindeki payının yaklaşık 10 katı. Yaklaşık olarak 1 milyon Güney Koreli’nin Bitcoins’e sahip olduğu tahmin edilmektedir. Güney Kore hükümeti aynı zamanda reşit olmayanları ve yabancıları sanal para ticaretinde veya ülkelerinde kendileri için banka hesapları oluşturmalarını yasaklayacak.

Credit Suisse CEO’su, bankaların Bitcoin ve kripto dövizleri ile ilgili olarak bir baloncuk ve yasadışı faaliyet korkusu nedeniyle “az ya da hiç iştahına” sahip olmadığını söyledi. ING genel müdürü, dijital varlıkların etkili bir değişim aracı olmasına rağmen müşterilere yatırım yapmalarını tavsiye etmediğini söyleyerek kriptokrasi endişeleri üzerinde durdu. TD Bank aslında Bitcoin alımlarını da engellemeye çalışıyor, ancak şirket esas olarak şeylerin görünümüyle rutin kontroller yapıyor.

PNC bankası geçtiğimiz günlerde bir müşterisini Bitcoin satın almakla tehdit etti. Barclays, Bitcoin’deki işlerinden sonra bir öğrencinin hesabını kapattı. İngiliz bankalar kripto para birimleriyle uğraşan ve birçok kişinin Cebelitarık, Polonya ve Bulgaristan’daki hesapları açmaya zorlayan soyut şirketler. Singapur’un Cryptocurrency ve Blockchain Industry Association veya Access’in başında bulunan Anson Zeall, kuruluşunun Singapur’daki bankacılık ilişkilerinde sorunlarla karşılaşan 10 şirketten haberdar edildiğini söyledi. Singapur Fintech Association’ın başkanı Chia Hock Lai, örgütünün bazı üyelerinin hesap kapatma işlemlerini gördüklerini söyledi.

Birkaç ay önce Visa, Avrupa Ekonomik Alanı dışındaki tüm kriptolu banka kartlarını askıya alacağını açıkladı. Artık Mastercard’ın aynı şeyi yapacağı anlaşılıyor. Ritholtz Servet Yönetimi’nin CEO’su Josh Brown bazı kripto satın aldı. Halbuki, yarım milyar doları yönetmeye yardım eden Brown, gerçekten dönüştürme değil.

Şeyleri kendi adlarıyla çağıralım – geleneksel bankalar kriptolardan nefret eder. Fakat bu nefret, öfkeden ziyade, anlayış eksikliği, belirsizlik korkusu ve tembellikten kaynaklanıyor. Bankalar neden sorunlarınızı anlamaya istekli değil? İlk olarak, zaten geniş ve anlaşılır bir işi var ve yeni ve küçük bir işle ilgilenmiyorlar. İkincisi, uyum içinde bir uzman düşünün. Kariyer perspektifleri olmadan, 40/50 yaşında, ödenmemiş.

Zihniyetleri, (geleceğin yerine) geçmişi temel alır ve kararları, yenilerini büyütmek yerine kötü şeylerden kaçınmaya şart koşar. Her gün bir sürü işlem görüyorlar ve nihayet kriptonun dönüşümünden sonra biraz garip bir işlem görüyorlar ve onu engelliyorlar. Niye ya? Çünkü onlar kötü insanlar değil. Çünkü Blockchain, kripto para birimleri ve ICO’lar hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Kendi dünyasında “tuhaf olan her şey yasaktır” ve eğer bir hata yaptıklarında kovulurlar Bu nedenle, bir ya da iki soru hazırlar ve ardından hesabı bloke eder.

Mevcut 25 kripto dostu kart ve yeni doğan sekiz ICO destekli kripto dostu neobanks bu sorunu çözemiyor? Bunlar yarı gönüllü çözümler olduğu için (kangrenden etkilenen kolda daha fazla sıvayı yapıştırmak gibi). Ortak bankanıza güveniyorsunuz. Ve nakit akışları içinde büyük miktarda gelir elde ederseniz (aslında böyle bir ek riski kabul eden ortak bankaların iş stratejileri, işlemlerinizi çekirdek işlerinde “boğmak” ve böylece fark edilmemektir ve ek gelir elde etmektir risk için), bu bankaya kıdemli bankacılar tarafından (düzenleyiciler ve muhabir bankalar tarafından) yaklaşılacak ve sizinle çalışmayı bırakmak istediği riskler ortadan kaldırılmıyor, daha sonraki bir tarihte erteleniyor. ABD’de satın almak için bir banka aramak – sadece bu tür bir başlangıç ​​ve bu tür “fon kaynakları” na odaklanmamın nedeni budur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here