Bitcoin ve Altcoinler Neden %40 Düştü?

0
9

Bitcoin12,855 $ ‘a kadar düştüğü için yatırımcılar teknik olarak dik bir yeni düzeltme gördüler.

Bitcoin geçen hafta bazı borsalarda 20.000 doları aşan yükseklerden, Çin’in Eylül ayındaki ticaret yasağı ve bu yılın Mayıs ayındaki önemli bir boğanın ardından görülen davranışa benzeyen bir hareketle yüzde 30’a yakın düştü.

Basın bülteninde, ortalama döviz teklifleri 14.000 dolara odaklanmış ve bugün erken saatlerde 13.000 doları bulan hafif bir toparlanma süreci kısaca sürmüştür.

Bitcoin’in bu düşüşü, daha önce de yaşanmıştı. Ama bu sefer bu kadarını kimse beklemiyordu.

24 saat içinde tüm değerinin yüzde 32’sini Bitcoin’in yüzde 18’lik kayıp ortalaması ile harmanlayan Bitcoin Cash’i de içeren altcoinlerde ise daha fazla satış eğilimi vardı.

Kayıpların ağırlığı genel piyasa istatistiklerinde açıkça görülebilir. Toplam kripto para piyasası limiti tek bir günde 650 milyar dolardan 430 milyar dolara düştü.

Bitcoin’in ‘büyülü’ ayı hem endüstrinin içinde hem de dışında yatırımcıları ve gözlemcileri şaşırttı.Bu doruk noktalarına sıklıkla dipler veya düzeltmeler gelir.

Perşembe günü fiyatlar 15.000 dolara yaklaştığında, bir çevrimiçi kripto taciri ve yorumcu durumu “sağlıklı bir dalış” olarak niteledi, iyimser bir yaklaşımla ekledi:

“Sıçrama deli gibi olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here