İnsan Enerjisi ile Madencilik – Gerçekten Mümkün Mü?

0
6

İnsan vücudundaki enerjiyi kripto para maden işletmesine güç olarak kullanmak gerçekten mümkün mü?

Hollanda merkezli bir teknoloji şirketi olan Speculative Capital, boş insan konulardan enerjiyi kullanmak olasılığını araştıran bir projeye öncülük etti.

Bunu yapmak için şirket, vücut ısısını, insan deneklerinden, madencilik kriptositesini sağlayan güç bilgisayarlarına elektriğe dönüştüren gövde elbiselerini hazırladı.

Web sitelerine göre, 37 kişi projeye dahil edildi. Kavram oldukça basittir, vücut elbisesi vücut ısısından enerjiyi kullanırken bir denek birkaç saat yatıyor.

Küçük termoelektrik jeneratörler, kişinin vücut sıcaklığı ile odanın çevreleyen ortam sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkını toplarken, teknoloji oldukça şık. Üretilen elektrik, daha sonra gelecekte iyi bir gelecekte büyüme yaratacağını taahhüt eden kripto para birimlerini üreten maden işletmeleri için kullanılır.

Toplamda, konular bilgisayarlar için 212 saat boyunca yeterli güç sağladı, bu yalnızca sekiz günün üzerindeydi ve bu süre zarfında 16.594 adet paranın kilidini açtığını iddia ediyorlar.

Seçilen kripto para birimleri Vertcoin, StartCOIN, Dash, Lisk, Litecoin ve Ethereum’du. Vertcoin ve StartCOIN paraların çoğunun kilidini açtıysa da Litecoin ve Ethereum karşılaştırmalı kripto ağırlıkları en az madeni paralardı – şimdi ölçeklendirilmiş zorluklar göz önüne alındığında.

O 212 saatlik süre zarfında, 37 denek 127,210 milliwatt güç üretti.
Burada bazı varsayımlar yapalım

Bilgisayarınızda bir Nvidia 1060 altı GB grafik kartı varsa, Ethereum’u çıkarırken – Firstminingrig.com’dan gelen verilerle birlikte giderken, 80 W’da 19 MH / s’lik bir hashrat almasını bekleyebilirsiniz.

CryptoCompare’ın şu andaki hesaplamaları ile devam ederseniz – Ethereum’un 0.002487’sini sadece günde kazabilirdiniz ve bu 127725 watt’ı, gövde kıyafetleriyle güçlendirilen gücün 127.250 mili gücünü kullanıyor olacaktı.

Fikir takdire şayan, ilginç ve heyecanlı olsa da, çok az ödül için çok fazla çaba gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu gibi projeler teknolojinin sınırlarını zorlar ve insan vücudunun neler yapabileceğinin sınırlarını genişletir ve gelecekte nasıl enerji kullandığımız ve nasıl enerji ürettiğimizi görüntüler ve keşfederiz.

Bunlara benzer projeler üstlenildiğinde ve sonuçlar yayınlanınca, insanlar yaptıkları işe derhal saldırıp küçümsediler. Proje, olağanüstü miktarlarda şifreli eşyalar kazandıracak kadar neredeyse yeterli enerji üretmemiş olsa da, Madencilerin Blockchain’i korumak için ihtiyaç duydukları alternatif ve yeşil bir güç arayışı yoludur.

Neden güneşi kullanmıyorsun?

Spekülativ Capital, özellikle evdeki hobi madencileri için, maden ocaklarının güçlendirilmesi için başka alternatiflerin merakını veriyor.

En kolay ve muhtemelen en erişilebilir seçenek güneş enerjisidir – eğer güneşli bir yerde yaşıyorsanız.

Güçlerini depolamak için bir invertöre ve pile ihtiyaç duymanıza rağmen, güneş panellerinin alınması ve kurulumu kolaydır. Ancak sabit bir güneş ışığı kaynağı verildiğinde, ev yapımı bir madencilik teçhizatına güç verecek kadar enerjiyi kolayca üretebilirdiniz.

Bu hesaplamalara göre solarpowerrocks.com’da geçen ortalama bir güneş paneli saatte 250 watt üretir. Dört saate yaklaĢırsanız, paneliniz Hollanda’daki dostlarımızın ürettiği sekiz kat daha fazla enerji 1,000 watt üretecektir.

Günün sonunda, seçtikleri yöntemin etkinliği önemli değil. Zorunlu olan şey, kripto para birimleri blokajını sürekli olarak doğrulayan, enerji tüketen maden endüstrisine güç sağlamak için daha ucuz ve temiz enerji kaynakları aramamızdır.

Bu arada, dünya çapındaki madencilik faaliyetlerinin birikimli güç tüketimi, bir dizi Afrika ülkesinden daha fazla güç kullanıyor;

Blok zinciri ve kripto para birimleri, ortak insana merkezi olmayan ve anonim işlem hizmetleri vaadinde bulunur – ancak, dünya çapında elektrik hatları üzerindeki etkisinin bilincinde olmamız gerekir. Daha iyi çözümler bulabilirsek – onları kullanmalıyız.

Spekülatif gibi. Çapital ve diğer teknoloji şirketleri kriptokrasi alanı için yeni bir yol izliyor ve daha fazla madencinin gelecekte alternatif enerji kaynaklarına bakması büyük bir zafer olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here