26 Aralık: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Waves, IOTA, Litecoin Fiyat Analizi

0
7

Geçen hafta gerçekleştirilen kapsamlı düzeltmeden sonra bile, Bitcoin 2017’ye büyük kazançlar ile son verecek. Bununla birlikte, büyük soru, Bitcoin’in 2018’de gösteriş yapmaya devam edip etmeyeceğidir. Belirli bir cevap bulunmamakla birlikte, çoğu, boğa gücünün gelecek yıla uzaması muhtemel olduğundan, mevcut düzeltmenin bir satın alma fırsatı olduğuna inanıyor.

Kriptokrasi Girişimcisi Julian Hosp, gelecek yıl Bitcoin’in 60.000 dolara ulaşmasını bekliyor ancak 2018’de kriptokrasidan 5.000 dolara düştüğünü de görüyor. Sorun şu ki, hangi düzeye ilk ulaşılacağından emin değil. Umarım okuyucularımız için hareketi önceden tahmin edebileceğiz.

Kriptokrasi meraklıları onları ana faaliyetlere entegre etmeye çalışırken, düzenleyiciler çeşitli engeller yaratmaktadır. Bu, 2018 yılında yükseliş eğiliminde.

Bununla birlikte, tüccarlar olarak, her olası durumdan ve şifreleme hareketinden kar sağlamaya çalışıyoruz. Noel kutlamalarını tükettikten sonra, Bitcoin yatırımcılara Yeni Yılı tazeleme fırsatı verecek mi?

Hadi bulalım.

BTC / USD

Beklentimize göre, agresif boğalar 50 günlük SMA’ya düşüşler yaptı. Uç günlük ticaretten üç gün sonra, şifreleme işlemi bugün yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

BTC/USD

22 Aralık ve 24 Aralık tarihlerinde, boğalar agresif olarak 13.000 ila 11.000 $ arasındaki düşüşleri satın aldı ve bu da şamdanlarda uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Şimdilik, 11.000 doların kısa vadeli bir taban olması muhtemel. Bununla birlikte, BTC / USD çifti tekrar yükselişe geçecek mi?

Olası olmayan?

Geri çekmenin, bölgedeki 15,118.45 $ ile 16,160,02 $ arasında dirençle karşılaşması muhtemeldir ki bunlar, yüzde 50 ve yüzde 61,8 Fibonacci düzeltmeleri. Bu direnç kuşağından, son dip seviyelerine gerilemeyi bekliyoruz.

Gelecek 11.000 $ seviyesine doğru düşüş bizi yukarı trend hakkında daha iyi bir fikir verecektir.

Bununla birlikte, Bitcoin , 2017 boyunca her dalmadan sonra yeni yükseklere ulaşarak bizi her zaman şaşırttı. Bu nedenle, eğer fiyat 16.160.02 seviyesinin altına düşerse, yükseklikleri yeniden test edecektir. Bununla birlikte, bunun gerçekleşme şansının düşük olduğunu düşünüyoruz.

ETH / USD

Ethereum’un 500 $ marka desteğini bulmasını beklerken , güçlü gerileme bizi şaşırttı. Son üç günden beri, şifreleme işlemi onun yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

ETH/USD

Son düşüşün yüzde 61.8 ‘i Fibonacci tarafından düzeltildi. 787.89 $ ‘da küçük bir direnç var, bunun üzerine yükseklere tekrar test yapılması mümkün.

ETH / USD çifti düşerse ve 650 $ ‘ın altında kalırsa, yükseliş eğilimimiz geçersiz sayılır.

BCH / USD

Önceki analizimizde, Bitcoin Cash’in 1,785 $ seviyesinde destek bulacağını ve bunun gerçekleştiğini söylemiştik. Bununla birlikte, böyle keskin bir geri çekilme beklemiyorduk; Dolayısıyla, satın almayı önermedik.

BCH/USD

22 Aralık’ta dalmaktan sonra kriptokrasitür küçük bir aralık içine girdi. $ 3.200 seviyesinin altında satışla karşı karşıya iken, 2.300 $ seviyelerine yakın destek veriyor.

Dününden beri gündüz aralığı daraldı. Birkaç gün içinde geniş bir aralıkta hareket olacağına inanıyoruz. BCH / USD çifti 3.200 dolardan kırılırsa, yüksekliği tekrar test etmesini bekliyoruz, 3.650 seviyeleri civarında küçük bir dirençle. Bununla birlikte, dijital para birimi 2,300 dolara bölünürse, 1,600 dolara düşmesi muhtemel.

XRP / USD

Ripple 22 Aralık’ta düştü, ancak 0,67 dolarla güçlü destek buldu. Oradan yüzde 57 oranında değerlenerek 1.05398 dolara kapandı. Bu, bunun temelinde yatan güçlü bir talep olduğunu teyit eder.

XRP/USD

XRP / USD çifti son üç gün boyunca konsolide edildi. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde, şifreleme durumunun ilerlemeye çalışmasını bekliyoruz. Grafik örüntüsü, yeni ömür boyu 1.5 $ ‘lık bir seviyeye taşıyacak başka bir bacağın varlığını gösteriyor.

Ripple eğilim çizgisi desteğinin altına düşerse, yükseliş eğilimimiz geçersiz sayılacaktır.

IOTA / USD

IOTA alt sınırda 3.032 $ ve Aralık’dan bu yana üst sınırda 5.59 $ aralığında kaldı. Aralıkların desteklerinin altında kalma girişimleri başarısız oldu.

IOTA/USD

Aralıkların altındaki düşüşler hem 22 Aralık hem de 24 Aralık’ta güçlü bir satış yaptı.

Aralığın dağılımı başarısız olduğunda, boğaların kriptocurrency’yu 5.59 $ aralığının üst ucuna doğru itmesini bekliyoruz. USD / USD paritesi düşüp 3.032 $ seviyesinin altında kalırsa, yükseliş eğiliminin yanlış olacağı kanıtlanacaktır.

LTC / USD

Litecoin 2 Aralık tarihinde 240 $ ‘lık destek seviyesinin altına düşerken , hızla toparlandı ve bu seviyenin üstünde kapandı.

LTC/USD

Şu anda,% 50 Fibonacci düzeltme seviyesinin 272.6 dolar civarında direnişle karşı karşıya bulunuyor. Bölgede 272.60 dolar ve 292.589 dolar satış öngörüyoruz.

Ancak, 300 dolardan kesilirse, yükseklerden bir yeniden test bekleyebiliriz.

Öte yandan, 300 $ ‘ın üzerinde kopma başarısızlığı, LTC / USD çifti aralığını 240 $ – 300 $ arasında tutacak.

DASH / USD

22 Aralık’ta meydana gelen düşüş,% 78.6’lık düzeltme seviyelerine yakın bir destek buldu. 24 Aralıkta, 20 günlük EMA güçlü bir destek olarak hareket etti.

DASH/USD

Geçtiğimiz iki gün boyunca, şifreleme yüzdesi $ 1,200 işaretinde direnişle karşı karşıya kaldı. Boğalar bu baş üstü direncin üstesinden gelmeyi başarırsa, son düşüşün% 61.8 Fibonacci düzeltmesi olan 1.338.50 $ ‘a bir hareket bekliyoruz.

Bunun üstünde, yükseklere tekrar tekrar başvurulması muhtemel.

DASH / USD çifti 1.000 $ seviyesinin altına düştüğünde negatif olur.

Tatil sezonu nedeniyle dalgalı ticaret bekliyoruz. Kriptokurritler piyasalarının, tacirler işe geri döndüklerinde önümüzdeki hafta belirleyici bir hamle yapacağına inanıyoruz. Bu nedenle, tahsisat boyutlarını o zamana kadar küçük tutun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here