SegWit2x Hard Fork u 28 Aralık’ta Dönecek

0
9

Projenin resmi web sitesine göre, tartışmalı SegWit2x Bitcoin (BTC) çatalı 28 Aralık’ta devam edecek.

Bitcoin topluluğu arasında Kasım ayında son dakika iptali öncesinde aylarca tartışmalara ve kavgalara neden olan SegWit2x projesi, şimdi yaklaşık iki gün süresince blok 501451’de kapanacağını söylüyor.

Projenin kurucusu ve kurucu geliştiricisi Jaap Terlouw, sitesinde çatalın “Bit-kor ağında komisyon ve işlem hızı ” konularını ele almayı amaçladığını belirtti ve şu an Bitcoin’in ” ödeme aracı olarak kullanmak neredeyse imkânsız ” dedi. ”

Sert çatalın gerçekte yer alacağına dair teyit, gerek proje alanındaki yol haritasında gerekse Terlouw’un direk bir teklifinde belirtilmiştir:

“Ekibimiz Kasım ortasında yapılması planlanan Bitcoin çatalını gerçekleştirecek.”

Kurucu ayrıca, BTC sahiplerine yeni madeni paranın eşdeğer bakiyelerini (B2X) kredilendirme ortak uygulamasına ilaveten, ” orantılı sayıda Satoshi Nakamoto’nun Bitcoins’i ilerleme taahhütleri için bir ödül olarak alacaklarınadair söz verdi .

Toplam sekiz borsa çatalın resmi taraftarları olarak listeleniyor. Projenin yol haritası, Yıldırım Ağı desteği, akıllı sözleşmeler ve nihai olarak anonim işlemler gibi özellikleri içerir.

Çorap sezonu

Son altı hafta içinde, Bitcoin’in fiyatını etkileyen , madencilik ve yatırım davranışlarındaki kayda değer büyümeyi ve kıvılcımları kıvılcımlandığından, Ağustos ayında bir başka Bitcoin çatalı olan Bitcoin Cash , endüstrinin merkezi konuşma noktası oldu.

SegWit2x’in en son enkarnasyonu, şimdiye kadar nispeten az tanıtım aldı. Bununla birlikte, web sitesi kopyası belli bir dövizle , HitBTC’yi belirgin biçimde isimlendirdi . Mevcut SegWit2x futures’ları hakkında konuşan Terlouw, sitede şu şekilde söz ediyor:

“Aynı zamanda, [SegWit2x] vadeli işlemlerinin bazı borsalarda uzun bir süre gerçekleştirildi. Aralarında HitBTC de var. “

Proje ilk kez 19 Aralık’ta bir dönüş sözü verdiğinde, B2X madalyonun vadeli işlem fiyatlarında 200 dolardan aşağı yükselme görüldü ve piyasaya çıkmadan önce istikrarlı bir seyir izledi.

Bu arada, Noel Gününde bir Blockchain Angel Investor, Bitcoin God (GOD) adlı Bitcoin’in kendi “versiyonunu” yayınladı; diğer çatalların önümüzdeki haftalarda ekosisteme katılmaları bekleniyor.

BTC yatırımcıları için, yeni Bitcoin ‘sürümleri’ veya zorlu çatalların başlıca çekiciliği, BTC varlıklarının, her fotoğrafta temel olarak onlara “ücretsiz para” tedarikini sağlayan yeni madalyonda çoğaltılmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here