2018’de Yatırım Yapılacak En İyi Kripto Para Birimleri

0
26

Geçici para birimi olarak da bilinen sanal para birimi , kısa bir süre önce ödeme ve yatırım varlıkları olarak popülerlik kazanıyor. Günümüzde giderek artan sayıda kişi kripto dövizlerine yatırım yapmakla ilgileniyor. Talebin ani bir şekilde artması fiyatları yukarıya çekti. Yine de birçok yatırımcı, sanal para birimlerini, yatırım fonları, emeklilik planları ve kuruş stokları gibi geleneksel yatırım araçlarına göre tercih ediyor.

Bugün, 5000’den fazla kripto para birimi var. Sıra numarası, yatırım yapmak için en zor şifrelemeyi biraz zor seçiyor. Seçim işleminizi kolaylaştırmak için, pazar talebini, gelecek kapsamı ve bir yatırım varlık olarak değerini temel alarak yatırım yapacak en üst kriptoların kısa bir listesini burada bulabilirsiniz.

Bitcoin

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 128 milyar doları aşan piyasa değeri ile, Bitcoin listede birinci sırada yer alıyor. Birçok kişi Nakamoto’nun tek bir kişi olmadığını ancak bankacılık ve BT uzmanlarından oluşan bir grup olduğuna inanıyor olsa da, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat ettikleri düşünülmektedir.

2009’da ilk kez kullanıldığında, iki kutu Papa John’s Pizza satın almak için 10.000 bit coin gerekiyordu. Bugün, bir Bitcoin 7,692 $ değerinde, bu da piyasadaki en pahalı ve muhtemelen en iyi şifreleme oranını sağlıyor .

Birçok ülkede yasaldır ve tüm dünyada 100.000’den fazla tüccar tarafından kabul edilmektedir. Bununla birlikte, çok fazla yatırımcının parazitlere yatırım yapacak yeterli para birikimi yoktur. İyi haber, onun yerine bir satoshi alabilirsin. Bit yorgunluğunun en küçük kısmıdır.

Bitcoin madencileri, bitlik güvenliği için çok önemlidir ve yeni bitkisel ilaçlar üretmekle görevlidir. Biraz önce düşünülmesi gereken en önemli nokta, bitkisel parazitleri satın almak yanında, öncelikle yüksek değerinden dolayı parazitlerinizi nasıl güvence altına alacağınızdır.

Ethereum

Listede Ethereum var. Ethereum platformu küçük sözleşmelere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Geçtiğimiz günlerde, zor çatalı nedeniyle farklı tartışmalara neden oldu; bu çatal, birbirinden ayrı blok zincirleri tetikledi. Kriptokrasitenin piyasa değeri 32.1 milyar doları buluyor. Ethereum şu anda her biri 366.66 $ ‘da fiyatlandırılıyor.

Bitcoin Cash

Bitcoin’in bir parçası, Bitcoin Cash (BCH) artık kendine özgü bir şifreleme yüzdesi haline geldi. Bitcoin destekçileri bunu yeni bir rakip olarak görüyorlar. Şu anda, yaklaşık 21.9 milyar dolarlık bir pazar payı var. Bir Bitcoin Cash’in değeri 2.303 dolar. BCH değerindeki artış, özellikle Kasım 2017’de başarısız Bitcoin’den sonra zemin kazandı.

Ripple

2012’de piyasaya sürülen Ripple, yatırım yapmak için en çok şifre oluşturan para birimlerinden biri olarak yerini aldı. Sanal para birimi olan Ripple, gerçek zamanlı ödeme sistemi, havale ve döviz ağıyla aynı adı taşımaktadır. Şu anki piyasa değeri yaklaşık 8,7 milyar dolar seviyesinde. Para biriminin bir birimi piyasada yaklaşık 2.00 $ seviyesinde satılmaktadır.

Litecoin

Listedeki sıra Litecoin, Bitcoin’e benzeyen başka bir eşler arası açık kaynak sanal para birimi. Piyasa değeri 3.6 milyar dolardır. Litecoin’i az ya da çok $ 200.60 karşılığında satın alabilirsiniz.

Dash

Açık bir peer-to-peer kriptokrasi, Dash’e Xcoin ve Darkcoin denirdi. İlk olarak 2013 yılında, ertesi yıl Darkcoin olarak yeniden adlandırılan Xcoin olarak tanıtıldı. Gizli para birimi, 2015 yılında Dash olarak yeniden markalaştı. Pazar payı 3.4 milyar civarında. Dash’ın bir birimi 1000,86 dolarla fiyatlandırılıyor.

NEO

NEO, topluluğa dayalı, kâr amacı gütmeyen bir blokaj projesi hedeflemektedir:

Varlıkları sayısallaştırmada dijital kimlik ve blok zincir teknolojisini kullanın
Akıllı sözleşmeleri kullanarak dijital varlık yönetimini otomatikleştirin
Akıllı bir ekonomi için dağıtılmış bir ağ kurma
Sanal para biriminin piyasa değeri 3.1 milyar dolar ve bir NEO’nun fiyatı 70.09 dolara çıktı.

IOTA

IOTA, Tangle olarak bilinen bir yeniliğe sahiptir. Bloksiz, dağıtılmış defter olarak, Tangle hafif ve ölçeklenebilir. Herhangi bir masraf veya ücret olmaksızın değer transferlerini kolaylaştırır. Blok zincirlerinin aksine, fikir birliği gerçek bir sistem bileşenidir. Bu, kendinden regüleli ve merkezi olmayan peer-to-peer ağa yol açar. IOTA’nın piyasa değeri 2.1 milyar dolar. Bir IOTA 3,5 dolar karşılığında satıyor.

MONERO

Monere, açık kaynak dijital para birimi olan 2014 yılında tanıtıldı. Yerelleştirme ve mahremiyet üzerine yoğunlaşıyor. Şu anda 1.9 milyar dolar piyasa değeri ve bir adet 350 dolar değerindedir.

NEM

2015 yılında tanıtılan NEM şu anda güçlü bir performans gösteriyor. Böylece, yatırım için en iyi kripto para birimleri hakkında hak ediyor. NEM, JAVA platformunda çalışır. Piyasa değeri 1.7 milyar dolar. 0,9 $ için bir NEM birimi satın alabilirsiniz.

 

Son söz

Geleneksel emeklilik fonları, kuruşluk hisse senetleri ve yatırım fonları yerine geleneksel olmayan varlıklara yatırım yapmak istiyorsanız, sanal para birimlerine yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Sonuçta, kripto para birimleri bugün artan bir trend.

Bitcoin, sağlam piyasa kapısı ve istikrarlı bir şekilde artan talebi ile bu yıl yatırım yapmanın en iyi kriptokrasitesidir . Sanal para birimi yatırım başarısı için iyi fırsatlar sunar. Aynı şekilde, bu yazıda yer alan diğer sanal para birimleri, iyi yatırım önerileri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.