ICO’lar 2017’de 4 milyar dolar Büyüdü, 2018’de Neler Olur?

0
6

2017, ICO’lar için rekor kıran bir yıl oldu: yaklaşık 4 milyar doları bulan fiat eşdeğer miktarı yükseltildi ve başarılı bir takas yerleşimi sayısı, dünya çapında birkaç yüze çıktı. Ancak, E & Y IPO Global trendleri raporuna göre , aynı yıl geleneksel IPO’ların toplam 1,624 fırsatla 188,8 milyar dolar kazandığı tahmin edilmektedir. Sadece üçüncü çeyrekte 2.645 girişim sermayesi anlaşması 42 milyar dolara ulaştı.

ICO’lar, küresel IPO gelirlerinin yaklaşık yüzde ikisini artırdı ancak bu günlerde caddenin konuşması, halka arzın değil, halka arz girişiminde bulunmayan ICO’ların değil. Niye ya?

Bir yıl içinde yalnızca ICO gelirleri 2016 yılında 96.3 milyon dolardan neredeyse 40 kat arttı. 2014-2015 yıllarında miktar mikroskopik olarak belirlendi. ICObench listesine göre , 180’den fazla yeni ICO 2018’de piyasaya sürülecek .

ICO patlamasını ancak yeni zengin kripto madencilerinin, beklenmedik şekilde tekrar değerlendirilen dijital varlıklarını üretken bir biçimde yatırıma ve kendi değişkenliklerine karşı koruma arzusuyla açıklamak yüzeysel ve kibirli olurdu. Durum da olabilir, ancak bütün davayı açıklamıyor. Aslında, ICO başarısının üç temel nedeni vardır.

Iyi sebep
ICO’lar ve kripto para birimleri geleneksel finansman metodolojilerinin temel kusurlarından istifade etmektedir. Yoksul coğrafyalardan, sektörlerden gelen projelere adalet ve eşitlik getirirler ve bunu yaparken kurucuları paylaşmazlar.

Geleneksel finansman, yaratıcıya değil aracıya yöneltilir ve yatırımcıyı ya da kurucuyu değil, aracıların getirilerini en üst düzeye çıkarırken bu aracın risklerini düşürmek için tasarlanmıştır. Temelde Matthew 12:15 ilkesi etrafında çalışır – “Kim daha fazla verilecek ve bolluk olacaktır”. Sahip olmayan, sahip oldukları bile onlardan alınacaktır. “Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla para kazanmak para ister.

Klasik girişim finansmanı, küresel hub şehirlerin dışında yaşayanlar için daha büyük boyutlarda emir almaktır. Çoğu ABD kaynağı, ABD’de ikamet etmeyen bir kuruluşun finansmanını dahi düşünmüyor bile. Risk sermayedarları, normal olarak, karşılığında sermayenin büyük bir kısmını talep eder, bu nedenle yatırımcıların paylarına bakılmaksızın kurucu ekibin karar verme sürecine büyük ölçüde etkisi vardır ve her zaman iyi olmaz.

Bu sorunlara ilk cevap platformlardı. ICO’lar, crowdfunding’in arkasındaki sürtüşmenin azaltılması yönünde bir adım daha atmış, daha da aracılık etmiştir.

Kötü sebep
Sonradan halka arza girmeye başlamayın, girişim finansmanı edinmek, ekibin kendisini ürün geliştirme, pazarlama ve tanıtımdan men etmesini gerektirir. Uyumluluk, yasal ve durum tespiti prosedürleri, projeye ilişkin fonları, ürünün kendisini başlatmaktan daha karmaşık veya daha karmaşık bir görev olarak güvence altına almaya yardımcı bir görev yapar.

ICO zaferinin arkasındaki tek sebep bu değil.

Siber anarşistlerin ıslak hayalleri olmasına rağmen, devletler her an bir yere gitmeyecek ve ICO için yasal normlar zayıf hava içinde görünmüyor. Askerde söylediği gibi, başkalarına bir ders vermek için ölenler için, kanla verilen hizmet düzenlemeleri yazılmıştır. Borsalarda ve finansal piyasalarda, yalnızca müşküllerin dışarıda tutulması için düzenlenmemektedir. Çoğu dolandırıcılık, dolandırıcılık ve çöküş daha önce orada olmuştur. Er ya da geç, ICO’lar düzenlenecektir. Ve biz de bu soruna çözüm değil, problemin kendisinin parçası olmalıyız.

Çirkin sebep
İdeal post-Blockchain akıllı kontratında, teknophiller tarafından hayal edilen, kendi kendini yöneten, kripto-anarşik dünyada, insanın ilerleyişini ve yaratıcılığını öven “Hosannas” ı şimdiye kadar hepimiz söylemeliyiz.

Ancak yaşamı değiştiren bir icat dolandırıcılık yapmak, dolandırmak ve çalmak için kullanılmazsa, biz insanlar olmayacağız. Kripto para birimleri ve ardından ICO’lar bir istisna değildir ve elbette her zaman sahtekarlıklar olacaktır. Geleneksel finansman mutlaka daha iyi yatırımcı koruması sağlamaz. Hatta en katı sertifika dolandırıcılıklara karşı garanti vermez. Kripto yatırım planları, gizlilik yüzünden özellikle eğilimli.

ICO segmenti henüz emekleme aşamasındadır, ancak bu bebek ağırlığını kazanmaktadır. Çocukluk çağı hastalıkları çoktur. Herşeyden önce, kripto dünyasında ciddi itibar sorunu var. SEC, ICO’lara yatırım yaparken aşırı önlem almak için çağrıda bulunur. Güven almak için içeriden başlamalı ve toplulukla ilk önce kurulmalıyız.

Devlet düzenlemelerinin olmaması durumunda bile, ICO’ların öz düzenleme çerçevesi kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Dahası, hükümetlerin aşırı düzenlenmesini ve gereksiz müdahalesini önlemek için, topluluğun kendisini herhangi bir denetleyiciden daha iyi bir şekilde tutmaya devam etmesi önemlidir. Sektörün tam da bulunduğu yer budur – aksi halde hayatta kalamaz.

2018’de neler yapılması bekleniyor
Önümüzdeki yıl ICO’lar daha geniş topluluğa hizmet etmek için daha fazla proje sunacak, artık Blockchain altyapı geliştirme, ödemeler ve spekülatif ticaret ile sınırlanmayacak. Sadece finansal teknoloji etrafında dönecektir. 2017’de daha önce Blockchain noteri, Blockchain tabanlı gayrimenkul yatırımları, sadakat programları, tedarik zinciri yönetimi, fikri mülkiyet hakları yönetimi ve diğer gerçek dünya uygulamaları örneklerini gördük. 2018 yılında daha fazlasını göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here