Kripto Market Hacmi, 800 Milyar Dolara Yaklaşarak Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

0
5

Bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bugün 700 milyar dolardan fazla yeni bir seviyeye ulaştı. Baskı zamanında toplam piyasa değeri 713 milyar dolardı. Toplam pazar payı için bir önceki rekorun yüksekliği 21 Aralık 2017’de 654 milyar dolardı.

B

Bitcoin Uyarısı

Toplam piyasa kapağındaki büyük büyüme, alt koyinlerin son yükselişlerin etkisinde kaldı. Bitcoin’e (BTC) yönelik talep azalıyor, fiyatların Noel’e giden haftalar boyunca düşüş göstermesi de cabasıydı.

Bitcoin 22 Aralıkta 11.833 $ gibi düşük bir seviyeye geriledi. Ama sadece bir gün sonra geriye döndü , ancak bir hafta süreyle oynaklık izledi.

Ancak dün, Peter Thiel’in San Francisco merkezli girişim sermayesi firmasının önde gelen kripto para konusunda önemli yatırımlar yaptığı, fiyatları 15.000 doların üzerine çıkardığı haberi verdikten sonra madeni para arttı.

Bitcoin tüm kripto para birimleri karşısında hakimiyeti tüm zamanların en düşüğüne gerileyerek Salı günü yüzde 34,97’ye ulaştı .

b

Bu hakimiyet kayması, Ripple , Ether ve Stellar gibi altkümelerin yanı sıra daha az tanınan Tron’dan da büyük fiyat artışları izledi ve bunların hepsi geçen hafta yüzde 20’den fazla kazanç kaydetti.

Ripple, özellikle kriptografi baskın Bitcoin’in arkasında ikinci sıraya taşınırken, büyük bir pazar payı artışı gördü. Değer artışı büyük oranda Güney Kore pazarında artan talebin bir sonucuydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here