Ripple Bitcoin Hacminin Yarısından Fazlasını Geçti

0
6

Halihazırda piyasa değeri ile en büyük ikinci paraya dönüşen Ripple (XMR) , son madalyonuna 3 ABD doları karşılığı para cezası vererek devam etti. Basına veda ederken altcoin ortalama 3.12 dolar ticaret yapıyordu.

Ripple’in fiyatı son on iki ay içinde neredeyse yüzde 49,000 arttı . Geçen hafta sadece 2 $ geçti, 27 Aralık’dan bu yana% 130’luk bir artış görüldü.

Bu, Bitcoin’in neredeyse yarısı olan 121 milyar dolar piyasa değeri ile Ripple’in ikinci sırada yer aldı .

Ripple Nedir?

Ripple , kurumsal düzeyde global ödeme işlemleri için Blockchain tabanlı bir ödeme çözümü olarak kendini pazarlar. Aralık ayı ortasında Bloomberg’in fiyat terminaline madalyonun eklenmesi tartışmalı büyük mitingi başlattı.

Güney Koreli pazarda kısa bir süre önce gerçekleşen Ripple işlem hacminin yarısının ülkede çok sayıda mübadele gerçekleştiği yakın tarihli bir “kripto para çılgınlığı” da alt coinlerin yükselmesine katkıda bulundu.

Altcoinlerin yükselişi

Yatırımcılar ve kripto paylaşımı inananları son 30 gün içinde önemli kazanımlar yaratarak diğer altkümeler de sürdürüyorlar. Cardano ( ADA ) ve Stellar (XLM), en önemli kazanımları arasında yer alıyor. Bu kazançlar gün içinde% 30’dan fazla artmış durumda. Son 24 saat içinde yüzde 100’ün üzerinde bir artış kaydeden Status( SNT ) olarak değerlendirdi.

Bu arada, 3 Ocak’ta BTC hakimiyeti (toplam piyasa değeri) azalarak, yüzde 34,6 ile yeni bir alt rekor seviyeye ulaştı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here