Bitcoin Japonya’da Büyük

0
7

Asya piyasası şifreleme piyasasının büyük bir bölümünü oluştururken, Doğu’daki tüm ülkeler gelişen pazarı kabullenememiştir. Bununla birlikte, durum, hükümetten gelen yumuşak bir yaklaşım ve çok daha fazla evlat edinme sayesinde Japonya’da tamamen farklıdır .

Japonya yaklaşımı ile Doğu’da öncü olmaya devam ediyor ve bu nedenle vatandaşlardan, kendilerini “Bayan Bitcoin” ilan ettikleri yüksek bir ilgi var.

Bayan Bitcoin.

Sosyal medya platformlarında Bayan Bitcoin olan Mai Fujimoto, Yükselen Güneş’in Ülkesinde taçlandıran bir tutum sergiliyor. Harcanabilir gelirinin tamamının Bitcoin’e nasıl yatırıldığını bilir.

32 yaşındaki AFP’ye verdiği demeçte , “Harcanabilir gelirimin tamamını kriptokrasiye dönüştürüyorum” dedi . “Bunu neredeyse bir yıldır yapıyorum. Tüm tasarruflarımı bir bankaya koymak yerine cryptocurrency’a dönüştürüyorum. “

Neden hype, Japonya’da?

Çin ve hatta Kore gibi yerlerde tutum düzenleyicilere karşı savaşan insanlardan biridir. Vatandaşlardan bu iki ülkeye büyük ilgi var, ancak düzenleyiciler ayaklarını bıraktı.

Çin’in ICO yasağı ve daha sonra değiş tokuşu , dijital para birimlerine sert yaklaşımla büyük bir emsal teşkil ediyor.

Kore son zamanlarda kendi dijital para yasağı tarzına yönelik adımlar atmaya başlamıştı, buna rağmen buna karşın büyük ilgi var.

Japonya, Bitcoin’i anlama konusunda kendi emsallerini de Nisan ayında geride bıraktı ve Bitcoin’in yasal ihale olarak kabul edildiğini, anında devletten olumlu bir yaklaşım gösterdiğini açıkladı.

Japonya ayrıca , birçok şirket ve yatırımcı, Japonya’daki Deniz’i geçerek adada dükkan kurmak için Çin’in yasaklarından büyük ölçüde yararlandı .

Benimseme

Japonya ayrıca Bitcoin kabulü açısından öncü oldu, yaklaşık altı ay önce Bitcoin ödeme sistemlerini entegre etmeye çalışan işletmelerde bir patlama oldu. Hatta maaşlar kısmen Bitcoin’e ödenecek. Japonya’daki kripto ticareti hakkında tanınmış bir yorumcu Koji Higashi şunları söyledi :

“Büyük şirketlerin katılımı, hükümetin onayından ve medyadan kaynaklanan güvenlik duygusu gerçekten yepyeni bir insanı pazara sundu.”

İyi bir alternatif

Bitcoin, yatırımcıları eğiten Japonlar için, yatırımcıları para karşılığında yer bulmak için yerlere götüren kayıpla bırakan deflasyona dayanıklı merkez bankasından alınan ultra düşük faiz oranları olarak da harika zaman geçiriyor.

Bununla birlikte, bazıları anlayışlı yatırımlardan daha fazla hype ve mani olduğunu öne sürüyor.

Higashi ekliyor:

“Herkes şimdi yapıyor ve çok para kazandıklarını duydum. Şimdi üstesinden gelmek zorundayım. Çok Japon bir düşünce tarzı. Dürüst olmak gerekirse, insanların rasyonel karar alma mekanizmasına dayalı olarak Bitcoin’i satın alıp almadıklarından emin değilim. Bana biraz daha kısa sürede mantıksız bir mani geliyor “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.