Fiyat Analizi, Ocak 10: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano

0
3

9 Ocak tarihinde, fotoğrafçılık devi Kodak, şifreleme gücünü KodakCoin’in ayın sonunda planlandığını duyurdu . Bu haberler Kodak hisse senedi fiyatlarında bir artışa neden oldu. Bununla birlikte, şirketin aktifleştirilmesini artıp artırmayacağı tahmin edilemez, ancak en azından şirket gelecekteki teknolojiyi benimsemeye çabalıyordu.

Kodak’ın hisse fiyatlarındaki hızlı yükseliş, geleneksel yatırımcılara da bulaşan kripto çılgınlığına işaret ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Blockchain veya şifreleme ile bağlantılı şirketlerin hisse senetlerini biriktirdiler.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon bile yakın tarihte Fox Business’a verdiği özel röportajda, Bitcoin’i dolandırıcılık olarak gördüğüne pişman olduğunu belirtti.

Tüccarlar olarak, bizim ilgimiz, bize maksimum kazanç sağlayacak kripto para birimlerini satın almaktır. Bakalım herhangi bir satın alma düzenini bulup bulamayacağımızı.

BTC / USD

8 Ocakta, boğalar 50 günlük SMA’ya olan düşüşü satın aldı, ancak kazanımlardan yararlanamadılar. Kurtarma girişimleri, düşüş trendinde ve 20 günlük EMA’da dirençle karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin yine 50 günlük SMA’ya düştü.

BTC/USD Bitcoin şu anda 50 günlük SMA’dan destek aldığı kritik destek seviyelerinde, simetrik üçgenin eğilim çizgisi desteğiyle baş ve omuz modelinin yakasına değin ticaret yapıyor.

Bu destek devam ederse, şifreleme olasılığı simetrik üçgenin içinde ticarete devam edecek gibi görünüyor.

Fakat fiyat bu kritik destek alanından koparsa, muhtemelen $ 8,000’e düşebilir ve az 10.705 seviyesinde destek verilir.

BTC / USD paritesi yükselip 17.200 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz sayılacaktır. Fakat bunun gerçekleşme ihtimalinin küçük olduğunu düşünüyoruz.

ETH / USD

Ethereum , önceki analizimizde belirtildiği üzere hedef hedef olan 1,310 seviyesinin üzerine çıktı.

ETH/USD Kriptokrasitenin, tepe direnç bölgesinin 1,310 ile 1,434 dolar arasında dağılmasının zor olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, daha düşük seviyelerde uzun pozisyonlara giren tüccarlar, bu direnç bölgesinde kısmi kâr ayırtabilirler.

ETH / USD çifti önümüzdeki günlerde bir düzeltme / konsolidasyon dönemi başlatmasını bekliyoruz.

Bir damla, yükselen kanalın direnç hattı ilk destek olacaktır. Bu devam ederse, birkaç gündür aralıklarla ticaret yapmayı umabiliriz.

Ayılar, fiyatları kanalın içine geri itmeyi başarırsa Yine de, 20 günlük EMA’ya bir düşüş görebiliriz.

BCH / USD

Bitcoin Cash , 2.291 – 2.770 $ aralığında ticaret yapmaya devam ediyor. Moloz girişiminde 8 Ocak’ta başarısız oldu.

BCH/USD Şu anda, şifrelemenin güçlü bir satın alma desteği var. Fiyatın aralıktaki üst sınırın dışına çıktığında, bu tutar 3,249 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üstünde, yükseklerin tekrar denenmesi de mümkündür.

Bununla birlikte, boğalar bunu başaramazsa ve menzilin üstünde kalırsa, menzil sınırlaması birkaç gün daha devam edecek gibi görünüyor. Ticaret bu aralıkta dalgalı olacaktır.

Bir sonraki trend, BCH / USD çifti bozulduktan veya kesildiğinde başlayacak. Olumsuzluk olarak, 2.000 $ – 2.291 $ destek bölgesi önemlidir, çünkü eğer kesilirse 1.733 $ ve bundan sonra 1.200 $ ‘lık bir kayma olasılığı vardır.

XRP / USD

6 Ocak tarihinde Ripple’de 1.40 seviyesine kadar bir düşüş olacağını tahmin ettik ve bugün 10 Ocak tarihinde fiyat, öngörülen seviyelere yakın olan 1.61 $ ‘ın altına değindi.

XRP/USD Boğa yükseliş trend çizgisini ve 20 günlük EMA’yı savunmaya çalışıyor. Bir hafta içinde yüzde 50’den fazla düzeltme yapıldıktan sonra, sıçrama girişiminde bulunabiliriz. Bununla birlikte, herhangi bir canlanmanın 2,46 $ ila 2,80 $ arasında sert dirençle karşı karşıya kalacağına inanıyoruz.

Boğalar trend çizgisi desteğini elde etmede başarısız olursa, 1.40 $ ‘lık bir kayma mümkündür ve bu tutar tutun.

XRP / USD çifti için sınırlı aralıklarla hareket etmenin birkaç gün bekliyoruz.

IOTA / USD

Orta vadede, IOTA , 3.03 ila 5.59 $ arasında değişen aralıkta. Bununla birlikte, kısa vadede, menzil 3.03 $ – 4.34 $ ‘a kadar geriledi.

IOT/USD Menzilin alt sınırı bir aydan uzun sürdü. Bu nedenle, boğaların bu seviyeyi korumaya devam edeceğine inanıyoruz ve şifreleme oranı kademeli olarak 4.34 dolara, bundan sonra da 5.59 dolara yükselecektir.

IOTA / USD çifti düşebilir ve bu seviye bozulursa 1,70 $ seviyesine doğru kayabilir. Ancak bu oldukça düşük bir olasılık.

LTC / USD

Litecoin , simetrik üçgen modelinin içinde ticaret yapmaya devam ediyor. İşlem, fiyat patlak verinceye veya kırılıncaya kadar dalgalı olur.

LTC/USD LTC / USD çifti simetrik üçgenden koparsa, negatif olur ve 175 $ ‘e düşer.

Tersi durumda, boğalar 280 – 308 dolarlık bölgede sert direnişle karşılaşabilirler. Üçgenin içinde şifreleme süreci sürdüğü müddetçe herhangi bir ticaret kurulumu bulamıyoruz.

XEM / USD

Boğalar 8 Ocak’ta en düşük seviyeleri satın almalarına rağmen, geri çekilme, alıcıları daha üst düzeylerde bulamadı. Bugün NEM , trend çizgisi desteğine doğru düşüşünü uzattı.

XEM/USD 20 günlük EMA ve trend çizgisi arasındaki destek alanının alımları artıracağına inanıyoruz. Bu seviyelerden bir sıçrama göz ardı edilemez. Yine de, bir ralli görmeyi beklemiyoruz çünkü şüphesiz XEM / USD çifti her yükselişte direniş gösterecektir.

Önümüzdeki günlerde NEM’de menzil sınır ticareti öngörüyoruz.

ADA / BTC

Tahmin edileceği gibi , Cardano 20 günlük EMA’ya geçti. Düşüşle birlikte, mitingin son ayağından 0.008002539’dan 0.00009180’e kadar olan kazançların% 61.8’inden vazgeçildi.

ADA/BTC Eğilim hattı ve 20 günlük EMA arasındaki bölgenin güçlü bir destek göreceğini düşünüyoruz.

Dolayısıyla, destek seviyelerinden bir geri çekilme göz ardı edilemez. Yine de, pozisyonlar sadece alt onaylamada başlatılmalıdır, çünkü ADA / BTC çifti eğilim çizgisini bozarsa 0.00002539 seviyelerine düşebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here