Resmi Açıklama: Güney Kore’de Kriptokrasi Ticareti Yasağı Yok

0
3

Yasak yok

Güney Kore hükümetinin resmi açıklaması, kriptokrasi ticaretini yasaklama planlarını bağımsız bir şekilde ilan eden Adalet Bakanlığına karşı büyük bir tepki ve eleştiri sonrasında geldi. Bakanlık, bunu Güney Kore şifreleme düzeni düzenleme görev kuvvetiyle ilgili olan Strateji ve Adalet Bakanlığı ve diğer hükümet dairelerinin izni olmaksızın yaptı.

Mavi Evi’ne göre, bugün 60.000’den fazla vatandaş, 11 Ocak’ta erken saatlerde erken bir açıklamada bulunan Adalet Bakanının Sang-ki başkanını atmak için bir dilekçeyle oy kullandı ve hükümetin bu sözleşmeyi kapatma politikasını uygulayacağını söyledi. kriptokrasi ticareti.

Bakan Park’ın açıklamasını bırakmasından hemen sonra, Strateji ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığının şifreli eşya ticaretini yasaklamasına ilişkin kararını desteklemediğini veya kabul etmediğini vurguladı. Ayrıca, Strateji ve Maliye Bakanlığı’nın sadece Bakanlık tarafından yapılan açıklamayı medya yoluyla keşfettiğini ve kriptokrasi ticaretini yasaklama kararının görev kuvveti tarafından kabul edilmediğini de sözlerine ekledi .

2016 yılında, karapara aklama ve yolsuzluk suçlamalarıyla cezaevine giren eski Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, eski cumhurbaşkanına karşı muhalefetini güçlü bir şekilde dile getiren ülke halkı tarafından tazmin edildi. Mahkeme sonunda görev süresini işleme koymaya karar verene kadar milyonlarca Güney Koreli vatandaş sokağa çıktı ve Mavi Evi kuşattı.

O zamandan beri Güney Koreli vatandaşların sesi güçlendi ve mevcut Başkan Moon Jae-in liderliğindeki yeni hükümet, halkı dinlemeye söz verdi.

Geçmiş olaylar ve hükümetin kriptokrasi ticaret yasağının kısa vadede uygulanmayacağı yönündeki duyurusu dikkate alındığında Güney Kore hükümetinin yerel kripto piyasasını düzenleyip destekleme yönünde hareket etmesi muhtemel.

Yasağın Uzun Bir Süre Sonra Olması Bile Düşük İhtimal

Daha önce, Güney Kore kriptokrasi görev gücü sözcüsü, ülkenin Japonya ve ABD gibi büyük bölgelerin düzenlediği düzenleyici yol haritasını izleyeceğini belirtti. Bu nedenle, uzun vadede bile kriptokrasi ticaret yasağının uygulanması ihtimali çok düşük. Sözcü şunları söyledi :

“Güney Kore hükümetinin diğer önde gelen hükümetler tarafından oluşturulan düzenleyici çerçeve ve eğilimleri izlemekten başka çaresi yok. Kripto para birimlerine eklenen olumsuz bir şöhret var olsa da, hükümetin tutumu Güney Kore pazarının yararı için izin verilmesine izin vermektir. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here