Ripple, Fiat Yerleşimlerini Hızlandırmak İçin MoneyGram’la İşbirliği Yaptığını Açıkladı

0
3

Blockchain tabanlı ödeme ağ geçidi Ripple , 11 Ocak ödeme servisi MoneyGram ile yeni bir ortaklık duyurdu.

Bugün bir blog yazısında Ripple, MoneyGram’ın Ripple’in XRP alt tonajını ödeme sistemine entegre edeceğini doğruladı. Ripple’e göre entegrasyon, “MoneyGram’ın çoğu finansal kurumun yüz yüze kaldığı likidite sorununu çözmesine olanak tanıyor.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ortaklığın duyurulduğu şirketin blog yazısında yorum yaptı:

“Ödeme sorunu sadece bankaları etkilemekle kalmıyor; aynı zamanda insanlara umursadıklarına para kazandıran MoneyGram gibi şirketleri de etkiliyor.

Üç saniyede veya daha kısa bir sürede yerleşen XRP gibi bir dijital varlık kullanarak, müşterilerimiz para kadar en kısa sürede bilgi taşıyabilir. “

Garlinghouse, ilgi ve ticaretin artmasıyla XRP’nin Bitcoin üzerinden bir para birimi olarak algılanan avantajlarını giderek daha çok sergiledi. Ocak ayının başlarında Ripple’in piyasa değeri dikkate alındığında, şirketin başkanı Chris Larsen, yüzde 37 hissesine sahip olması nedeniyle Warren Buffett ve Bill Gates’e rakip olarak kişisel zenginlik tahakkuk ettirildi.

Ripple, son haftalarda birkaç ortaklık anlaşması yaptı ve 2018’in ilk haftasında XRP’nin değeri, sadece birkaç ay önce hayal edebileceği yükseklere çıktı .

Beğenme oranı uyarı ve eleştiri sıkıntısı çekmese de Coinbase’in altprohit eklemeyi reddetmesi, geçtiğimiz hafta yüzde 30 oranında bir düşüş yaşadı ve son haberler değişiyor gibi görünüyor.

8 Ocak’tan beri bazı önemli Güney Kore pazarlarını içermeyen CoinMarketCap’e göre XRP, 24 saat içinde basmak için neredeyse sekiz yüzü buluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here