Bitcoin Ödeme Seçeneği Olmaktan Uzaklaşıyor mu?

0
6

Yaklaşık altı ay önce, Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak entegre etmek isteyen şirketler bu haberi dolaştı . Bununla birlikte, hızlı tempolu kriptokrasi ekosisteminde , işler dramatik bir şekilde değişti.

Şimdi, Bitcoin’den uzaklaşan ya da tam bir U dönüşü gerçekleştiren bir dizi şirket var. Microsoft son zamanlarda yaklaşık üç yıl sonra Bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını açıkladı. Bununla birlikte, bu tutumu kendi adımlarını attığı için rezerve etti: “Daha düşük Bitcoin miktarlarının müşterilerin kullanabileceğini sağlayın”.

Oyun platformu Steam, geçtiğimiz Aralık ayı başında Bitcoin kullanımını bir ödeme sistemi olarak da iptal etti. Ana meseleler olarak yüksek ücretler ve inanılmaz değişkenlik gerekçesiyle sebepleri genel konsensüs ile yankılanıyorlardı.

Yalnızca kripto pazarının dışındaki kişiler değil; Önümüzdeki hafta Miami’de yapılacak olan Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı artık son dakika biletleri için Bitcoin almıyor .
Yavaş ve pahalı

Ücretleri yaklaşık 2 $ ‘lık ortalamaya başladığı için Bitcoin ile bir tartışma konusu oldu, şimdi 20 dolardan fazla işlem maliyeti ile insanlar Bitcoin’e dijital para birimi dışında bakmaya başladı.

Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı web sitesinde ağ tıkanıklığı ve elle işleme yönteminin kripto para birimlerinde ödemeleri kabul etmeyi durdurma kararını etkilediğini söyledi.

Organizatörlere göre , “Konferanslarımız için şifre dövizlerini olaydan ondört gün öncesine kadar kabul ettik ve her zaman kabul edeceğiz” dedi. Ancak, şifre dövizleri üzerinden ödeme yaparken biletleme platformlarımızda manuel veri girişi nedeniyle bitmiş ödemeler nedeniyle Bitpoin ödemelerini son dakika satışları için kapatmaya karar verdik. ”
Dijital altın

Bitcoin’in kategorizasyonundaki değişikliği, SegWit2x’in başlatılamadığı zamana bağlamak mümkün ve böylece Bitcoin’i, başladığı zamandan 13 kat daha güçlü bir şekilde sonlandıran bir canavar mitingine bağlamak mümkün görünüyor.

Bitcoin kendisini dijital bir para birimi olarak tanımlayan veya dijital altın olarak tanımlayan sorunları yaşıyordu ve kriptokrasinin doğası gereği, SegWit2x’in bir takım gerekçelerle ele alınmadığı gibi demokratik olarak tanımlandı.

SegWit2x’in maliyetleri düşürmeye yardımcı olacağı ve ağın hızlanacağı düşünülüyordu; Bununla birlikte, Bitcoin’in değer deposu olarak değerinin büyük olasılıkla bir isabet alması gerekir.

Bitcoin’e ilginin dijital para biriminin katlanarak büyümekte olan bir varlık olarak kabul görmesi üzerine kurulu olması, topluluğun dijital altın olarak adlandırılmaya doğru ilerlediğini görmek istiyor gibiydi.
Kalıcı değil

Bitcoin’in evriminin çok akışkan doğası, toplum karar verirse, hala çok yararlı ve uygulanabilir bir para birimi haline gelebilir demektir. Kartlarda olabilecek son değişiklik, Bitcoin ölçekleme sorunuyla büyük ölçüde yardımcı olacak Yıldırım Ağıdır.

Yıldırım Ağı , bir akran ile diğer Akranlar arasında özel ödeme kanalları açacak akıllı bir sözleşme betiğini Bit-kor şebekesine uygulayacaktı. Birlikte oldukları tüm özel ödeme kanallarına ek olarak, eşlerin her biri Bitcoin Blockchain’e açık bir kanala sahip olacaktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here