Bitcoin, Haftalardır Düzeltme Baskısıyla Savaşıyor

0
5

Pazartesiden perşembeye dört gün boyunca kayıpları atan Bitcoin biraz geriledi. Bununla birlikte, 2018 başarısız oldu , zayıf performans serisinde ikinci haftayı işaretledi.

Bitcoinciler sivri uçlara ve mitinglere alışkınken, fiyat grafiğindeki bu düzleşme hala olumlu olarak görülmelidir. Güney Koreli adalet bakanının ülkedeki yerel şifre bozulma alışverişlerini yasaklama önerisini geri çekmesiyle ilgili haberler geliyor.

Düzenleyiciler, dijital vatandaşları, vaka-vaka bazında çalıştıklarında kontrolü ele geçirdiğinde, uzun zamandır sekizboyunun arkasındalar. Hükümetler ve yetkililer, pazarı etkileyen planları bir araya getirme şansını yakaladıklarından , zaman şimdi hızla ilerledi.
Bir hafta düşük

Bitcoin, 2018 yılının ikinci haftasında% 23 gibi bir düşüş yaşadı ancak son dört gündür dalgalanmasından çok sürekli sinir bozucu oldu.

Bitcoin fiyatı açıklanamayacak şekilde alt üst katmanların birçoğuyla bağlantılı olduğu için genelde kripto para birimleri genelde zor zamanlar geçirdi.

Grafiklerden türetilen kalıplardan dolayı ayı pazarında yapılan görüşmelerde, geçen yılki Aralık ayı ortalarından bu yana kriptokrasitenin neden böyle bir düşüş kaydettiğine dair birçok cevap arıyor.

Tarihsel olarak Bitcoin’e büyük darbe vuran faktörlerden biri de yasal düzenlemelerdir. Çin’in ICO’ları yasaklayacağı ve borsaları izleyeceği yönündeki açıklaması, pazarı spiral yolla gönderdi.

Güney Kore Adalet Bakanlığı bağımsız olarak kriptolanabilirlik ticaretini yasaklayacaklarını açıkladığında , benzer felaketler yaşandı – yanlış olsa da – bu hafta gerçekleşti. Bu, Strateji ve Adalet Bakanlığının ve Güney Koreli kriptolizleşme düzenleme görev gücüne katılan diğer devlet kurumlarının izni olmaksızın yapıldı.

Ancak pazar, o zamandan beri Güney Kore Cumhurbaşkanı Mavi Evi, icra dairesi ve resmi konut tarafından açıklanan haberlere tepki gösterdi.

Güney Koreli şifreleme görev gücü sözcüsüne göre, kripto para birimlerine yasaklama planları bulunmuyor.

“Güney Kore hükümetinin diğer önde gelen hükümetler tarafından oluşturulan düzenleyici çerçeve ve eğilimleri izlemekten başka çaresi yok. Kripto para birimlerine eklenen olumsuz bir şöhret var olsa da, hükümetin tutumu Güney Kore pazarının yararı için izin verilmesine izin vermektir. ”

Çin’in üçüncü grevi

ICO’ları yasakladıktan ve sonra değiş tokuş yaptıktan sonra, Çin düzenleyicileri artık Bitcoin madenciliğinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Sosyalist Cumhuriyet’te madencilerin peşinden gidiyor .

Çin’in bir madencilik santrali olmasının nedeni, madencilerin girdiği ucuz ve çoğunlukla sübvansiyonlu güçle ilgilidir. Planlar şu anda bu zorunlu gücü daha pahalı hale getirerek kar marjlarını düşürüyor.

ABD’de, şifreleme mekânında bir sürü geçmişe sahip olan SEC, düzenleme girişiminde çok daha fazla gürültü yapmaya başladı.

Para aklama korkuları ve diğer hileli kullanımlar için kripto para birimleri kullanımı, Emtia Vadeli İşlem Komisyonu Başkanı J. Christopher Giancarlo , dijital para birimlerinin federal denetçisi manto’sunu üstlendi.

Düzenleyiciler, hatta Çin’de bile Bitcoin’u öldüremediler . Bununla birlikte, piyasa fiyatını etkilemek konusunda çok fazla güce sahip oldukları açıktır.

Düzenleyici kas esnekliğiyle ilgili bu en son bahsedilen şey, şeylerin neşeli yolda devam etmeden önce, düzenleyiciler ile dijital para birimi ekonomisi arasında bazı eşitliğe ihtiyaç olduğuna işaret ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here