Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, NEM, NEO, EOS: Fiyat Analizi, Şubat 05

0
24

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki üstel artış, çoğunlukla kredi kartlarını kullanarak şifreli para birimleri satın alan satın alma sansasyonuna giren bir dizi yeni tüccar çekti.

2018’deki büyük gerilemenin ardından ilk 5 kredi kartı şirketi kredi kartlarını kullanarak kriptokrasi alımları yasakladı ya da yasaklamış .

Sonuç olarak, ödünç para kullanarak kriptokrasi satın alan ve yüzde 50’den fazla emzirme kaybına uğrayan mitinge geç girenler artık pozisyonlarını kareye oturtmak zorunda kalacaklar.

Bu, muhtemelen zayıf elleri sallayacak olan panik satışı bir başka turda sonuçlanacaktır. Bu düşük düzeyler, teknolojiye inanan ve doğru fırsata yatırım yapmayı bekleyen yeni bir yatırımcı grubunu çekecektir.

Alıcıları çekebilecek bu düşük seviyeleri tanımlayalım.

BTC / USD

02 Şubat tarihinde Bitcoin 8.000 $ düzeyinde bir miktar alım yaptığını gördü. Bununla birlikte, çekiş, kısa vadeli tüccarlar için 10.700 $ hedef hedefimize ulaşamadı. 20 günlük EMA’ya bir geri çekme öngördük, ancak satış çılgınlığında çekişler yalnızca 1-3 gün sürdü. Kurtarma bir gün sonra, şifreleme durumu bir kez daha reddedildi.

BTC/USD Bugün, fiyat 2 Şubat’ta oluşan düşük seviyenin altına düştü. Ayılar 8.000 $ seviyesinin altında kalmayı başarırsa, BTC / USD çifti, düşen üçgenin kesilmesinden itibaren desen hedefi olan 6.239 $ ‘e gerilemiştir.

Aşağıda, düşüş, mitingin en yeni ayağının yüzde 100’ünü etkili bir şekilde izleyecek olan 5.450 seviyelerine kadar uzanabilir.

Yukarıdaki seviyelere panik satmanın uzun vadeli yatırımcılara iyi bir satın alma fırsatı sunduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte, yatırımcılar bir kerede satın almak yerine pozisyonlara ölçeklenmelidir. 5,500 dolar ila 5,800 dolar aralığında arzulanan tahsisatın yaklaşık yüzde 30 ila 40’ını almayı öneriyoruz.

ETH / USD

Önceki analizimizde , 1.025 seviyelerinde bir miktar direnç bekliyorduk. 3 Şubat’ta Ethereum 999 dolardan aşağıya indi. Ayrıca, 700 $ ile 820 $ seviyelerine gerileyerek uzun pozisyonlar önerdik ve 700 $ ‘lık bir stop kaybı yaşadık.

ETH/USD 770 $ ile 785 $ aralığının ETH / USD çifti için güçlü bir destek bölgesi olduğuna hâlâ inanıyoruz, ancak bu destek bölgesi bozulursa 640 $ seviyesine inebiliriz.

Mitingin son ayağının% 78.6’lık düzeltmesi 611.34 $ seviyesinde. Dolayısıyla, 611.34 ila 640 dolarlık bölgede güçlü bir satın alma öngörüyoruz.

Bununla birlikte, 20 günlük EMA ve 50 günlük EMA’nın, düşüş eğilimi tamamlaması muhtemel ve bu da olumsuz bir gelişme. Bu sebeple yeni esnaf önermiyoruz.

BCH / USD

Bitcoin Cash’in düşüş trendi çizgisine geri dönmesini bekledik, ancak 1,316.07 seviyesinden geriledi.

BCH/USD Bugün, 1.000 $ desteğinin altına düştü. Şimdi, bir sonraki kritik desteğe 854.3135 dolar düşmesi bekleniyor.

BSI / USD çifti üzerinde RSI’nın aşırı satım bölgesine girmeye yakın olduğunu kısıtlayan herhangi bir alt bulgu bulamadık. Buna rağmen, üzerinde herhangi bir ticaret yapmadan önce bazı alımların gerçekleşmesini görmek istiyoruz.

XRP / USD

Ripple, 2 Şubat’ta oluşan düşük seviyeleri tekrar test ediyor. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, hala 2 Şubat’ın altındaki 0.63252’nin altına düşmedi.

XPR/USD Bu durum, XRP / USD çifti satışının muhtemelen tükenmesine işaret ediyor. Ayrıca, nihai destek 0,61 $ ‘dır. Bu süreden sonra, 0.24 seviyelerine kadar düşüş görüyoruz.

Düşüş eğilim çizgisinden ayrıldıktan sonra kısa vadede olumlu olacak. O zamana kadar, tüm çekilişlerin ayılar tarafından satılması muhtemel.

XLM / USD

Stellar , 2 Şubat’taki keskin geri çekilme üzerine inşa edemedi. O, 0,41 dolarlık desteğin altına kırdı ve 0,296 dolarlık kritik desteği tekrar test etme ihtimali var.

XLM/USD Bu destek kesilirse, XLM / USD çifti muhtemelen düşen kanalın destek hattına düşecek ve bu da güçlü destek sunacaktır.

Bu seviye de kırılırsa, 0,1 dolara düşüş gerçekleşebilir. Taze pozisyonlar başlatmadan önce eğilim aşağıdan yukarıya doğru değişmesini beklemenizi öneririz.

LTC / USD

Litecoin’deki gerileme diğer kripto para birimlerine göre daha güçlü çünkü 20 günlük EMA’ya yaklaştı. Bu, daha düşük seviyelerde alım ilgi göstermektedir.

LTC/USD Eğer boğalar fiyatı 107 ile 120 $ arasındaki seviyelere yaklaştırırsa, olası bir zemini gösterecektir. 175 $ düzeyinden çıkarsa LTC / USD çifti almakla ilgilenebiliriz.

Öte yandan, eğer ayılar 2 Şubat’ın en alt seviyelerinde bozulmayı başarırsa, 84.708 dolarlık nihai destek düşebilir.

Bu belirsizlik nedeniyle şu an Litecoin ile ilgili uzun pozisyon önermiyoruz.

XEM / USD

NEM , 2 Şubat’ta kurulan dip seviyeleri tekrar test ediyor. Boğalar en düşük seviyeleri tutmayı başarırsa, düşüş eğilimi çizgisine doğru bir hareket olabilir.

XEM/USD Düşükler bozulursa, bir sonraki destek seviyesine 0,31672 dolar düşüş olasılığı yüksek. XEM / USD çifti, düşüş eğilim çizgisinin üzerinde kaldıktan sonra kısa vadede pozitif olacak.

NEO / USD

Bugüne kadar, NEO 50 günlük SMA’nın üstünde işlem görmesi nedeniyle göreceli olarak daha iyi bir performans gösterdi. Bugün, 50 günlük SMA’nın altına, 93.53 $ ‘lık kritik destek ve 2 Şubat’ta oluşan düşük oran kırıldı.

NEO/USD $ 86,143 seviyesinde hâlâ minumum destek veriyor ve bu değerin altında bir seviyede 64,83 $ seviyesine düşebilir. Bu seviye de aynı seviyede kalırsa, simetrik üçgen modelinden ayrılma hedefi olan NEO / USD paritesi 27.13 $ ‘a düşebilir.

Bu son zayıflık göz önüne alındığında, daha sonraki bir bildirime kadar herhangi bir işlem yapmanızı öneririz.

EOS / USD

EOS’ta , 9,4 $ ‘lık bir durdurma kayıplı dips ile uzun bir pozisyon önerdik. Kâr amacımız 14 dolardı, ancak geri çekilme 11,25 doları aştı.

EOS/USD EOS / USD çifti, kritik destek bölgesine doğru 6.5 $ – $ 7.4 arasında tekrar düşüş gösterdi. Bu seviyenin devam etmesini bekliyoruz, ancak çizelgeler kısa vadeli bir dip tahmin edilinceye kadar taze pozisyon almamanız akıllıca olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.