Singapur, Kriptokraside Yasaklama Olmayacağını Onayladı, Risk Kaygısı Yok

0
3

Singapur’un başbakan yardımcısı Tharman Shanmugaratnam, hükümetin gelecekteki düzenleyici planlarının bir parçası olarak şifreleme oranını “yasaklamamak” taahhüdünde yeni bir yorum yaptı .

Salı günü parlamento üyeleri tarafından sorulan sorulara yanıt olarak 5 Şubat Pazartesi günü yayınlanan on dört ifade içinde, başbakan yardımcısı ve düzenleyici organ olan Singapur Para Otoritesi (MAS) başkan yardımcısı Tharman Shanmugaratnam, Kripto para birimleri ile ilgili kapalı politikası.

“. .. (MAS), bu gelişmeleri ve ortaya çıkardığı potansiyel riskleri yakından inceliyor. Şu andan itibaren, burada şifreleme ticaretini yasaklama konusunda güçlü bir vaka yok “dedi.

“Ancak aracıları arabulucuları para aklamayla mücadele kurallarına tabi tutuyoruz. Singapurlulara kripto para yatırdıklarında gömleklerini kaybettiklerini vurgulamaya devam edeceğiz. “

Japonya gibi Singapur son birkaç yıldır kriptokrasi ve Blockchain yeniliği için kendine izin veren bir ortam olarak kendini vurgulamıştır .

Çin ve Endonezya’nın tam aksine, şehir devleti, özellikle teknoloji için küresel bir merkez haline gelme teklifinin bir parçası olarak Blockchain’i tercih etti.

Singapur ve komşuları arasındaki farklılığa dikkat çeken Shanmugaratnam, söz konusu hacimlerin göreceli olarak küçük olduğunu ve finansal sisteme maruz kalmanın buna göre önemsiz olduğunu belirtti.

Şimdilik, Singapur’daki kriptokrasi ticaretinin niteliği ve ölçeği finansal sistemimizin güvenliği ve bütünlüğü açısından risk oluşturmamaktadır .”

“… Ayrıca, şifreleme ticareti ve Singapur’un finansal sistemi arasındaki bağlantılar da şimdilik önemli değil. Singapur’un bankacılık sistemi kriptokurritlerle uğraşan küresel ve yerel kuruluşlara herhangi bir belirti (sic) maruz bırakmadı. Dolayısıyla kripto para birimleri konusunda daha geniş, sistemik risk endişelerimiz yok “dedi.

Geçtiğimiz ay, MAS yönetim müdürü Ravi Menon, kripto’nun geleceği konusunda benzer şekilde yükseliş eğilimi gösterdi; o da medyaya ana akım medyaya kayıt yaptı ve varlıkların ve altta yatan teknolojinin büyük bir çöküşe uğrayacağını umduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here